Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2020 > 16:33 Versiunea pentru printare
Luni, 3 februarie 2020, ora 16:33

Subiect vot: Comisia de numarare si validare a voturilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:249 126 52 17 17 3 11 14 8 1
- voturi pentru (DA):248 126 52 17 17 3 11 14 8 -
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Birchall Ana - Abținere
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Cioabă Petre PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion PMP DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PRO Europa DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mohaci Mihai PRO Europa DA
143. Moise Costin-Sebastian PMP DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Movilă Petru PMP DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Neagu Nicolae PNL DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Mihai PRO Europa DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius PMP DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Petric Octavian PRO Europa DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Georgian PSD DA
171. Pop Tudor Rareș USR DA
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
176. Popescu Pavel PNL DA
177. Preda Cezar-Florin PNL DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR DA
182. Radu Anișoara PSD DA
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
185. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
186. Rădulescu Alexandru PSD DA
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Răduț Violeta PSD DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Ioan Sorin PSD DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
195. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
196. Sefer Cristian-George PSD DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Simionca Ionuț PMP DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Stan Viorel PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Alexandru PSD DA
208. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
210. Suciu Matei PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șarapatin Elvira PSD DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șova Lucian PSD DA
218. Șovăială Constantin PNL DA
219. Ștefan Corneliu PSD DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Teacă Alexandru PMP DA
223. Teiș Alina PSD DA
224. Terea Ioan PSD DA
225. Tîlvăr Angel PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Toma Ilie PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL DA
229. Tripa Florin-Dan PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
232. Tușa Adriana Diana PSD DA
233. Țachianu Marian PSD DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
235. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
236. Varga Vasile PNL DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Vasilică Radu Costin PSD DA
239. Vass Levente UDMR DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vișan George-Gabriel PSD DA
243. Vîlceanu Dan PNL DA
244. Vîrză Mihăiță PSD DA
245. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
246. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
247. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
248. Weber Mihai PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 5:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro