Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.03.2020 > 16:15 Versiunea pentru printare
Luni, 9 martie 2020, ora 16:15

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:168 73 35 19 11 6 8 9 7
- voturi pentru (DA):133 72 35 - - 6 4 9 7
- voturi împotrivă (NU):4 - - - - - 4 - -
- abțineri:31 1 - 19 11 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Antal István-János UDMR Abținere
5. Anton Anton - DA
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Banias Mircea Marius PNL DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benedek Zacharie UDMR Abținere
14. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Birchall Ana - DA
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
22. Borza Remus-Adrian PNL DA
23. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
24. Bran Ioana PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR Abținere
29. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
30. Burciu Cristina PNL DA
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Calotă Florică Ică - DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Cioabă Petre PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Codreanu Constantin PMP DA
43. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
45. Cupă Ion PMP DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobre Victor Paul PNL DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Drulă Cătălin USR Abținere
52. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Florea Oana-Consuela PSD DA
55. Furtună Mirela PSD DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
57. Gavrilă Camelia PSD DA
58. Georgescu Laura PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Ghilea Găvrilă PNL DA
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Gudu Vasile PNL DA
67. Hărătău Elena PNL DA
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Huncă Mihaela PRO Europa DA
71. Iancu Marius-Ionel PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Intotero Natalia-Elena PSD DA
74. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
75. Ioniță Antoneta PNL DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
78. Kelemen Hunor UDMR Abținere
79. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru - DA
84. Lungu Tudorița PNL DA
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR Abținere
87. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
88. Manole Petre-Florin PSD DA
89. Mareș Mara PNL DA
90. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
93. Mircea Florin PSD DA
94. Mohaci Mihai PRO Europa DA
95. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
97. Movilă Petru PMP DA
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
99. Neagu Nicolae PNL DA
100. Neață Eugen PSD DA
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Niță Mihai PRO Europa DA
103. Niță Nicu PSD DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Palăr Ionel PNL DA
107. Pană Adriana-Doina PSD DA
108. Paraschiv Rodica PSD DA
109. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
110. Păle Dănuț PSD DA
111. Petrea Gabriel PRO Europa DA
112. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
113. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
114. Pop Andrei PSD DA
115. Pop Tudor Rareș USR Abținere
116. Popa Florin PSD DA
117. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
118. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
119. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
120. Radu Anișoara PSD DA
121. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
122. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
123. Răduț Violeta PSD DA
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
125. Roman Florin-Claudiu PNL DA
126. Roman Ioan Sorin PSD DA
127. Romanescu Cristinel PNL DA
128. Roșca Lucreția PSD DA
129. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
130. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
131. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
132. Sefer Cristian-George PSD DA
133. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
134. Simion Lucian-Eduard PSD DA
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
138. Solomon Adrian PSD DA
139. Stancu Florinel PRO Europa DA
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
142. Suciu Matei PSD Abținere
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe - DA
145. Szabó Ödön UDMR Abținere
146. Șarapatin Elvira PSD DA
147. Șișcu George PNL DA
148. Șovăială Constantin PNL DA
149. Tabugan Ion - DA
150. Teacă Alexandru PMP DA
151. Teiș Alina PSD DA
152. Terea Ioan PSD DA
153. Toma Ilie PSD DA
154. Trăilă Cristina PNL DA
155. Tudor Beatrice PSD DA
156. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
157. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
158. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
159. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
160. Velcea Nicolae PSD DA
161. Vexler Silviu Minoritati NU
162. Vîrză Mihăiță PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
164. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
165. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
166. Zainea Cornel USR Abținere
167. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 15:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro