Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 10:48

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: PL-x 97/2019 - Amendament respins 3
PL 97/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.82/1993 privind constituirea Rezervației Biosferei "Delta Dunării"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:146 70 36 18 4 4 8 3 3
- voturi pentru (DA):125 70 34 - 3 4 8 3 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:20 - 1 18 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PNL DA
8. Barna Ilie Dan USR Abținere
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Birchall Ana - DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Borza Remus-Adrian PNL DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
20. Bran Ioana PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR Abținere
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PNL DA
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Cioabă Petre PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP DA
37. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
38. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dehelean Silviu USR Abținere
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
46. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
47. Drulă Cătălin USR Abținere
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Fădor Angelica PNL DA
53. Florea Oana-Consuela PSD DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gavrilă Camelia PSD DA
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
59. Georgescu Laura PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
61. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Gilia Claudia PSD DA
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
65. Halici Nicușor PSD DA
66. Hărătău Elena PNL DA
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
68. Huncă Mihaela PRO Europa DA
69. Intotero Natalia-Elena PSD DA
70. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
71. Ionescu George PNL DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Itu Cornel PSD DA
74. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
75. Jivan Luminița-Maria PSD DA
76. Lazăr Sorin PSD DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Longher Victoria Minoritati DA
79. Lovin Dumitru - DA
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD DA
82. Lupescu Dumitru USR Abținere
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Mihalescul Dumitru PNL DA
85. Mircea Florin PSD DA
86. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
88. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
89. Neagu Nicolae PNL DA
90. Neață Eugen PSD DA
91. Nicolae Andrei PSD DA
92. Nistor Laurențiu PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Oprea Dumitru PNL DA
95. Oteșanu Daniela PSD DA
96. Pană Adriana-Doina PSD DA
97. Paraschiv Rodica PSD DA
98. Pașcan Emil-Marius PMP DA
99. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
100. Petric Octavian PRO Europa DA
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
102. Pop Andrei PSD DA
103. Pop Tudor Rareș USR Abținere
104. Popa Florin PSD DA
105. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
106. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
107. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
108. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
109. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
110. Rădulescu Alexandru PSD DA
111. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
112. Răduț Violeta PSD DA
113. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
114. Roman Florin-Claudiu PNL DA
115. Roman Ioan Sorin PSD DA
116. Romanescu Cristinel PNL DA
117. Roșca Lucreția PSD DA
118. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
119. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
120. Sefer Cristian-George PSD DA
121. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
122. Seres Dénes UDMR DA
123. Simion Lucian-Eduard PSD DA
124. Simonis Alfred - Robert PSD DA
125. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
126. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
127. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
128. Șarapatin Elvira PSD DA
129. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
130. Șișcu George PNL DA
131. Șovăială Constantin PNL DA
132. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
133. Tabugan Ion PNL DA
134. Teacă Alexandru PMP DA
135. Teiș Alina PSD DA
136. Terea Ioan PSD DA
137. Toma Ilie PSD DA
138. Tudor Beatrice PSD DA
139. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
140. Varga Vasile PNL DA
141. Vass Levente UDMR Abținere
142. Vîlceanu Dan PNL DA
143. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
144. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
146. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 15:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro