Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.03.2007 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 13 martie 2007, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
PL 962/2006 pentru modificarea art.26 alin.(1) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.190/2000 privind regimul metalelor prețioase, aliajelor acestora și pietrelor prețioase în România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:233 77 36 17 42 17 10 14 20
- voturi pentru (DA):217 76 36 15 41 15 9 14 11
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - 1 - -
- abțineri:8 - - - - - - - 8
- nu au votat:6 1 - 1 1 2 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buzatu Dan Horațiu - -
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu - DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Corlățean Titus PSD DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Eserghep Gelil PRM DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Godja Petru PSD DA
83. Gonțea Ion PD-L DA
84. Grigore Dan PD-L DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hanganu Romeo Octavian PC DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ionescu Daniel PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kovacs Attila UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Lambrino Radu PD-L DA
100. Liga Dănuț PD-L DA
101. Longher Ghervazen Minoritati DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Man Mircea PD-L -
105. Manda Iulian Claudiu PSD DA
106. Manolescu Oana Minoritati DA
107. Manta Pantelimon PC DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
117. Meir Nati - DA
118. Merce Ilie PRM NU
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu - DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Movilă Petru PD-L DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năstase Adrian PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
146. Niță Constantin PSD DA
147. Nițulescu Teodor PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oancea Viorel - Abținere
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Oltean Ioan PD-L DA
152. Olteanu Bogdan PNL DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pardău Dumitru - Abținere
156. Pavelescu Aurelian - DA
157. Paveliu Marian Sorin - Abținere
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Plumb Rovana PSD DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Pop Claudiu Adrian PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popescu Dan Ioan PC DA
165. Popescu Ionica Constanța PC DA
166. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
167. Preda Cezar-Florin PD-L DA
168. Preda Ion PNL DA
169. Pruteanu Vasile - DA
170. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
171. Purceld Octavian-Mircea PRM -
172. Pușcaș Vasile PSD DA
173. Pușcă Mircea Valer PNL DA
174. Puzdrea Dumitru PD-L DA
175. Radan Mihai Minoritati DA
176. Rădulescu Cristian PD-L DA
177. Rogin Marius PD-L DA
178. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
179. Rus Ioan Aurel PRM DA
180. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
181. Sanda Victor PSD DA
182. Sandu Gabriel - Abținere
183. Sandu-Capră Mihai PNL DA
184. Sasu Ion PSD DA
185. Săniuță Marian-Florian PSD DA
186. Săpunaru Nini PNL DA
187. Sârb Gheorghe PD-L DA
188. Sârbu Marian PSD DA
189. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
190. Scutaru Adrian George PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Severin Adrian PSD DA
193. Sirețeanu Mihail PSD DA
194. Sóki Béla UDMR DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stanciu Anghel PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Mircea PSD DA
199. Stănișoară Mihai PD-L DA
200. Stoica Ion - Abținere
201. Străchinaru Petre PD-L DA
202. Strungă Emil PNL DA
203. Szekely Levente Csaba UDMR DA
204. Știrbeț Cornel - Abținere
205. Știucă Alecsandru PSD DA
206. Tabără Valeriu PD-L DA
207. Tamás Sándor UDMR DA
208. Tămagă Constantin PSD DA
209. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
210. Tărniceru Petru PSD DA
211. Teodorescu George Alin PSD DA
212. Timar Liviu PSD DA
213. Todoran Pavel PSD DA
214. Toma Horia-Victor PNL DA
215. Toró Tiberiu UDMR DA
216. Tudor Constantin PC DA
217. Turcan Raluca - Abținere
218. Țundrea Ioan PC NU
219. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
220. Ujeniuc Dragoș - DA
221. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Attila UDMR -
224. Vasile Aurelia PSD DA
225. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
226. Văsioiu Horia PD-L DA
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Vlădoiu Aurel PSD DA
229. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
230. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
231. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
232. Zegrean Augustin PD-L DA
233. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 7:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro