Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2007 > 12:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 martie 2007, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-5
Subiect vot: Vot final
PL 970/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.80/1995 privind statutul cadrelor militare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:231 85 39 24 37 15 11 11 9
- voturi pentru (DA):230 85 39 24 37 15 11 11 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andreica Romică - Abținere
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Corlățean Titus PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Dan Iosif PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Hrebenciuc Viorel PSD DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Magheru Paul PRM DA
102. Man Mircea PD-L DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PC DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
122. Mircea Costache PRM DA
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mitrea Miron Tudor PSD DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM DA
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Momanu Corneliu - DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD DA
151. Nițulescu Teodor PSD DA
152. Olarean Aurel PD-L DA
153. Oltean Ioan PD-L DA
154. Oprea Gabriel PSD DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Pop Claudiu Adrian PSD DA
160. Popa Daniela PC DA
161. Popa Nicolae PC DA
162. Popescu Ionica Constanța PC DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
164. Preda Ion PNL DA
165. Pruteanu Vasile - DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Pupeză Viorel PSD DA
168. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
169. Pușcaș Vasile PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Puzdrea Dumitru PD-L DA
172. Radan Mihai Minoritati DA
173. Raicu Romeo Marius PD-L DA
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM DA
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Sanda Victor PSD DA
180. Sandu-Capră Mihai PNL DA
181. Sasu Ion PSD DA
182. Săniuță Marian-Florian PSD DA
183. Săpunaru Nini PNL DA
184. Sârb Gheorghe PD-L DA
185. Sârbu Marian PSD DA
186. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
187. Scutaru Adrian George PNL DA
188. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sirețeanu Mihail PSD DA
191. Sóki Béla UDMR DA
192. Soporan Vasile Filip PSD DA
193. Stan Ioan PSD DA
194. Stanciu Anghel PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Mircea PSD DA
197. Stoica Ion - DA
198. Străchinaru Petre PD-L DA
199. Strungă Emil PNL DA
200. Szekely Levente Csaba UDMR DA
201. Știucă Alecsandru PSD DA
202. Tabără Valeriu PD-L DA
203. Tamás Sándor UDMR DA
204. Tămagă Constantin PSD DA
205. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
206. Tărniceru Petru PSD DA
207. Teodorescu George Alin PSD DA
208. Timar Liviu PSD DA
209. Timiș Ioan PNL DA
210. Todoran Pavel PSD DA
211. Toma Florentina Marilena PSD DA
212. Toma Horia-Victor PNL DA
213. Toró Tiberiu UDMR DA
214. Tudor Constantin PC DA
215. Tudor Marcu PRM DA
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Țundrea Ioan PC DA
218. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
219. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Varga Attila UDMR DA
223. Vasile Aurelia PSD DA
224. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
225. Vlădoiu Aurel PSD DA
226. Voicu Cătălin PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Voinea Florea PSD DA
229. Zaharia Claudius Mihail - DA
230. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
231. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 17:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro