Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2007 > 12:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 martie 2007, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 108/2007 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.105/2006 pentru modificarea Legii tinerilor nr.350/2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:225 84 37 23 36 16 10 11 8
- voturi pentru (DA):184 83 8 23 36 12 10 7 5
- voturi împotrivă (NU):26 - 19 - - 2 - 3 2
- abțineri:7 - 6 - - 1 - - -
- nu au votat:8 1 4 - - 1 - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL Abținere
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR Abținere
27. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
34. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
35. Calimente Mihăiță PNL -
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Corlățean Titus PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL -
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL NU
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL Abținere
68. Firczak Gheorghe Minoritati -
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL -
75. Gheorghe Valeriu PNL NU
76. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan PNL Abținere
79. Godja Petru PSD DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hrebenciuc Viorel PSD DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Ilie Cristian PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Liga Dănuț PD-L DA
100. Longher Ghervazen Minoritati NU
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Man Mircea PD-L DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PC DA
107. Marian Dan Mihai PNL NU
108. Marin Constantin PSD DA
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
120. Micula Cătălin PNL -
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
122. Mircea Costache PRM DA
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mitrea Miron Tudor PSD DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM DA
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Momanu Corneliu - NU
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD DA
151. Nițulescu Teodor PSD DA
152. Olarean Aurel PD-L DA
153. Oltean Ioan PD-L DA
154. Oprea Gabriel PSD DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Pop Claudiu Adrian PSD DA
160. Popa Daniela PC DA
161. Popa Nicolae PC DA
162. Popescu Ionica Constanța PC DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
164. Preda Ion PNL NU
165. Pruteanu Vasile - NU
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Pupeză Viorel PSD DA
168. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
169. Pușcaș Vasile PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL NU
171. Puzdrea Dumitru PD-L DA
172. Radan Mihai Minoritati DA
173. Raicu Romeo Marius PD-L DA
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM DA
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Rușanu Dan Radu PNL NU
180. Sanda Victor PSD DA
181. Sandu-Capră Mihai PNL NU
182. Sasu Ion PSD DA
183. Săniuță Marian-Florian PSD -
184. Săpunaru Nini PNL NU
185. Sârb Gheorghe PD-L DA
186. Sârbu Marian PSD DA
187. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sirețeanu Mihail PSD DA
190. Sóki Béla UDMR DA
191. Soporan Vasile Filip PSD DA
192. Stan Ioan PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stoica Ion - DA
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Știucă Alecsandru PSD DA
199. Tabără Valeriu PD-L DA
200. Tamás Sándor UDMR DA
201. Tămagă Constantin PSD DA
202. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
203. Tărniceru Petru PSD DA
204. Teodorescu George Alin PSD DA
205. Timar Liviu PSD DA
206. Timiș Ioan PNL NU
207. Todoran Pavel PSD DA
208. Toma Florentina Marilena PSD DA
209. Toma Horia-Victor PNL NU
210. Toró Tiberiu UDMR DA
211. Tudor Marcu PRM DA
212. Tudose Mihai PSD DA
213. Țundrea Ioan PC DA
214. Uioreanu Horea-Dorin PNL Abținere
215. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
216. Vainer Aurel Minoritati DA
217. Varga Attila UDMR DA
218. Vasile Aurelia PSD DA
219. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlădoiu Aurel PSD DA
222. Voicu Cătălin PSD DA
223. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
224. Zaharia Claudius Mihail - -
225. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 8:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro