Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2007 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 martie 2007, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 74/2007 pentru completarea art.9 din Legea nr.164/2001 privind pensiile militare de stat
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:227 89 35 23 35 16 10 11 8
- voturi pentru (DA):224 89 35 23 35 13 10 11 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - 3 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Corlățean Titus PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Eserghep Gelil PRM DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Godja Petru PSD DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Ilie Cristian PD-L DA
88. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PSD DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Iriza Marius PRM DA
93. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
94. Kelemen Hunor UDMR DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Magheru Paul PRM DA
102. Man Mircea PD-L DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PC DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mitrea Miron Tudor PSD DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mînzînă Ion PRM DA
129. Mocanu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu - DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Niță Constantin PSD DA
150. Nițulescu Teodor PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olarean Aurel PD-L DA
153. Oltean Ioan PD-L DA
154. Oprea Gabriel PSD DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Pop Claudiu Adrian PSD DA
160. Popa Daniela PC DA
161. Popa Nicolae PC DA
162. Popescu Ionica Constanța PC DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
164. Preda Ion PNL DA
165. Pruteanu Vasile - DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Pupeză Viorel PSD DA
168. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
169. Pușcaș Vasile PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Puzdrea Dumitru PD-L DA
172. Radan Mihai Minoritati DA
173. Raicu Romeo Marius PD-L DA
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM DA
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Sanda Victor PSD DA
180. Sandu-Capră Mihai PNL DA
181. Sasu Ion PSD DA
182. Săniuță Marian-Florian PSD DA
183. Săpunaru Nini PNL DA
184. Sârb Gheorghe PD-L DA
185. Sârbu Marian PSD DA
186. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
187. Seres Dénes UDMR Abținere
188. Sirețeanu Mihail PSD DA
189. Sóki Béla UDMR DA
190. Soporan Vasile Filip PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stoica Ion - DA
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Știucă Alecsandru PSD DA
199. Tabără Valeriu PD-L DA
200. Tamás Sándor UDMR DA
201. Tămagă Constantin PSD DA
202. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
203. Tărniceru Petru PSD DA
204. Teodorescu George Alin PSD DA
205. Timar Liviu PSD DA
206. Todoran Pavel PSD DA
207. Toma Florentina Marilena PSD DA
208. Toma Horia-Victor PNL DA
209. Toró Tiberiu UDMR DA
210. Tudor Marcu PRM DA
211. Tudose Mihai PSD DA
212. Țundrea Ioan PC DA
213. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
214. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
215. Ursărescu Dorinel PNL DA
216. Vainer Aurel Minoritati DA
217. Varga Attila UDMR DA
218. Vasile Aurelia PSD DA
219. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlădoiu Aurel PSD DA
222. Voicu Cătălin PSD DA
223. Voinea Florea PSD DA
224. Zaharia Claudius Mihail - DA
225. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
226. Zegrean Augustin PD-L DA
227. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 8:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro