Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.03.2007 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 27 martie 2007, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 106/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.106/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.19/2003 privind organizarea și funcționarea Corpului consilierilor de integrare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:207 66 32 18 40 15 10 7 19
- voturi pentru (DA):197 66 32 17 39 15 10 7 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:9 - - - 1 - - - 8
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boureanu Cristian Alexandru - DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Constantinescu Anca PD-L Abținere
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD DA
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Gheorghe Valeriu PNL DA
68. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Giurgiu Mircia - DA
71. Glăvan Ștefan PC DA
72. Gonțea Ion PD-L DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Gușă Cozmin Horea - DA
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
78. Hanganu Romeo Octavian PC DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Igaș Traian Constantin PD-L DA
82. Ilie Cristian PD-L DA
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PSD DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM DA
88. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Kovacs Attila UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L DA
92. Lificiu Petru - DA
93. Liga Dănuț PD-L DA
94. Longher Ghervazen Minoritati DA
95. Luchian Ion PNL DA
96. Macaleți Costică PSD DA
97. Magheru Paul PRM DA
98. Man Mircea PD-L DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Matei Cătălin Lucian PSD DA
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Meir Nati - DA
108. Merce Ilie PRM DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PRM DA
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Mitrea Miron Tudor PSD DA
117. Mînzînă Ion PRM DA
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocanu Vasile PSD DA
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
121. Mohora Tudor PSD DA
122. Moisoiu Adrian PRM DA
123. Moldovan Emil Radu PSD DA
124. Momanu Corneliu - DA
125. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
126. Movilă Petru PD-L DA
127. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nechita Aurel PSD DA
130. Nedelcu Gabriela PSD DA
131. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
134. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
135. Nițulescu Teodor PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oancea Viorel - Abținere
138. Olarean Aurel PD-L DA
139. Oprea Gabriel PSD DA
140. Ovidenie Costel - DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Paveliu Marian Sorin - Abținere
143. Petrea Constantin PD-L DA
144. Pop Claudiu Adrian PSD DA
145. Popa Cornel PNL DA
146. Popa Nicolae PC DA
147. Popescu Florin Aurelian - Abținere
148. Popescu Ionica Constanța PC DA
149. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
150. Pruteanu Vasile - DA
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
152. Pupeză Viorel PSD DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcaș Vasile PSD DA
155. Pușcă Mircea Valer PNL DA
156. Puzdrea Dumitru PD-L DA
157. Radan Mihai Minoritati DA
158. Rădulescu Cristian PD-L DA
159. Rogin Marius PD-L DA
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
161. Rus Ioan Aurel PRM NU
162. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
163. Sanda Victor PSD DA
164. Sandu Gabriel - Abținere
165. Sandu-Capră Mihai PNL DA
166. Sasu Ion PSD DA
167. Săniuță Marian-Florian PSD DA
168. Sârb Gheorghe PD-L DA
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sirețeanu Mihail PSD DA
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Stan Ioan PSD DA
176. Stanciu Anghel PSD DA
177. Stănescu Mircea PSD DA
178. Stoica Ion - Abținere
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Știrbeț Cornel - Abținere
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tamás Sándor UDMR DA
184. Tămagă Constantin PSD DA
185. Tărniceru Petru PSD DA
186. Teodorescu George Alin PSD DA
187. Timar Liviu PSD DA
188. Timiș Ioan PNL DA
189. Toma Florentina Marilena PSD DA
190. Toma Horia-Victor PNL DA
191. Toró Tiberiu UDMR DA
192. Tudor Constantin PC DA
193. Tudor Marcu PRM DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ungureanu Petre - Abținere
196. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
197. Varga Attila UDMR DA
198. Vasile Aurelia PSD DA
199. Văsioiu Horia PD-L DA
200. Vlădoiu Aurel PSD DA
201. Voicu Cătălin PSD DA
202. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
203. Voinea Florea PSD DA
204. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
206. Zegrean Augustin PD-L DA
207. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 8:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro