Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.03.2007 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 27 martie 2007, ora 13:02

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 102/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte asigurări sociale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:205 66 32 17 39 16 11 9 15
- voturi pentru (DA):193 65 30 17 39 15 10 9 8
- voturi împotrivă (NU):4 1 2 - - 1 - - -
- abțineri:8 - - - - - 1 - 7
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC Abținere
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călian Petru PC DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Georgescu Filip PSD DA
67. Gheorghe Valeriu PNL DA
68. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Giurgiu Mircia - DA
71. Glăvan Ștefan PC DA
72. Gonțea Ion PD-L DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
77. Hanganu Romeo Octavian PC DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Ifrim Mircea PRM DA
80. Igaș Traian Constantin PD-L DA
81. Ilie Cristian PD-L DA
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
83. Ionescu Daniel PSD DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
86. Iriza Marius PRM DA
87. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kovacs Attila UDMR DA
90. Lambrino Radu PD-L DA
91. Lificiu Petru - DA
92. Liga Dănuț PD-L DA
93. Longher Ghervazen Minoritati DA
94. Luchian Ion PNL DA
95. Macaleți Costică PSD DA
96. Magheru Paul PRM DA
97. Man Mircea PD-L DA
98. Marin Constantin PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Merce Ilie PRM DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PRM DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L DA
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
114. Mitrea Manuela PSD DA
115. Mitrea Miron Tudor PSD DA
116. Mînzînă Ion PRM DA
117. Mocanu Alexandru PD-L DA
118. Mocanu Vasile PSD DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
120. Mohora Tudor PSD DA
121. Moisoiu Adrian PRM DA
122. Moldovan Emil Radu PSD DA
123. Momanu Corneliu - DA
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
125. Movilă Petru PD-L DA
126. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nedelcu Gabriela PSD DA
130. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
134. Nițulescu Teodor PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Oancea Viorel - Abținere
137. Olarean Aurel PD-L DA
138. Oprea Gabriel PSD DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Palăr Ionel PNL DA
141. Petrea Constantin PD-L DA
142. Pop Claudiu Adrian PSD DA
143. Popa Cornel PNL NU
144. Popa Nicolae PC DA
145. Popescu Florin Aurelian - Abținere
146. Popescu Ionica Constanța PC DA
147. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
148. Pruteanu Vasile - DA
149. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
150. Pupeză Viorel PSD DA
151. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
152. Pușcaș Vasile PSD DA
153. Pușcă Mircea Valer PNL DA
154. Radan Mihai Minoritati DA
155. Rădulescu Cristian PD-L DA
156. Rogin Marius PD-L DA
157. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
158. Rus Ioan Aurel PRM DA
159. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
160. Sandu Gabriel - Abținere
161. Sandu-Capră Mihai PNL DA
162. Sasu Ion PSD DA
163. Săniuță Marian-Florian PSD DA
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
166. Scutaru Adrian George PNL DA
167. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Sirețeanu Mihail PSD DA
170. Sóki Béla UDMR DA
171. Soporan Vasile Filip PSD DA
172. Stan Ioan PSD DA
173. Stanciu Anghel PSD DA
174. Stănescu Mircea PSD DA
175. Stoica Ion - Abținere
176. Străchinaru Petre PD-L DA
177. Strungă Emil PNL NU
178. Szekely Levente Csaba UDMR DA
179. Știrbeț Cornel - Abținere
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tamás Sándor UDMR DA
182. Tămagă Constantin PSD DA
183. Tărniceru Petru PSD DA
184. Teodorescu George Alin PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Timiș Ioan PNL DA
187. Toma Florentina Marilena PSD DA
188. Toma Horia-Victor PNL DA
189. Toró Tiberiu UDMR DA
190. Tudor Constantin PC DA
191. Tudose Mihai PSD DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ungureanu Petre - Abținere
194. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
195. Varga Attila UDMR DA
196. Vasile Aurelia PSD DA
197. Văsioiu Horia PD-L DA
198. Vlădoiu Aurel PSD DA
199. Voicu Cătălin PSD DA
200. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
201. Voinea Florea PSD DA
202. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
204. Zegrean Augustin PD-L DA
205. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 9:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro