Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.03.2007 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 27 martie 2007, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
26
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 76/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulație a acestor date
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 66 35 17 39 15 11 8 15
- voturi pentru (DA):181 64 35 17 39 - 11 8 7
- voturi împotrivă (NU):17 1 - - - 15 - - 1
- abțineri:7 - - - - - - - 7
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Antal Árpád-András UDMR NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR NU
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - NU
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR NU
62. Faina Constantin PC DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Georgescu Filip PSD DA
68. Gheorghe Valeriu PNL DA
69. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Giurgiu Mircia - DA
72. Glăvan Ștefan PC DA
73. Gonțea Ion PD-L DA
74. Grigore Dan PD-L DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
78. Hanganu Romeo Octavian PC DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Igaș Traian Constantin PD-L DA
82. Ilie Cristian PD-L DA
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PSD DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM DA
88. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
90. Kovacs Attila UDMR NU
91. Lambrino Radu PD-L DA
92. Lificiu Petru - DA
93. Liga Dănuț PD-L DA
94. Longher Ghervazen Minoritati DA
95. Luchian Ion PNL DA
96. Macaleți Costică PSD DA
97. Magheru Paul PRM DA
98. Man Mircea PD-L DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Marin Constantin PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
102. Máté András-Levente UDMR NU
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Mătușa Tudor PRM DA
108. Merce Ilie PRM DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PRM DA
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Mitrea Miron Tudor PSD DA
117. Mînzînă Ion PRM DA
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocanu Vasile PSD DA
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
121. Mohora Tudor PSD DA
122. Moisoiu Adrian PRM DA
123. Moldovan Emil Radu PSD DA
124. Momanu Corneliu - DA
125. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
126. Movilă Petru PD-L DA
127. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nechita Aurel PSD DA
130. Nedelcu Gabriela PSD DA
131. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
132. Nicolicea Eugen PSD -
133. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
134. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
135. Nițulescu Teodor PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oancea Viorel - Abținere
138. Olarean Aurel PD-L DA
139. Oprea Gabriel PSD DA
140. Ovidenie Costel - DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Pop Claudiu Adrian PSD DA
144. Popa Cornel PNL DA
145. Popa Nicolae PC DA
146. Popescu Florin Aurelian - Abținere
147. Popescu Ionica Constanța PC DA
148. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
149. Pruteanu Vasile - DA
150. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
151. Pupeză Viorel PSD DA
152. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
153. Pușcaș Vasile PSD DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Radan Mihai Minoritati DA
156. Rădulescu Cristian PD-L DA
157. Rogin Marius PD-L DA
158. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
159. Rus Ioan Aurel PRM DA
160. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
161. Sandu Gabriel - Abținere
162. Sandu-Capră Mihai PNL DA
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săniuță Marian-Florian PSD DA
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Sârb Gheorghe PD-L DA
167. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
168. Scutaru Adrian George PNL DA
169. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
170. Seres Dénes UDMR NU
171. Sirețeanu Mihail PSD DA
172. Sóki Béla UDMR NU
173. Stan Ioan PSD DA
174. Stanciu Anghel PSD DA
175. Stănescu Mircea PSD DA
176. Stoica Ion - Abținere
177. Străchinaru Petre PD-L DA
178. Strungă Emil PNL DA
179. Szekely Levente Csaba UDMR NU
180. Știrbeț Cornel - Abținere
181. Știucă Alecsandru PSD DA
182. Tamás Sándor UDMR NU
183. Tămagă Constantin PSD DA
184. Tărniceru Petru PSD DA
185. Teodorescu George Alin PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Timiș Ioan PNL DA
188. Toma Florentina Marilena PSD NU
189. Toma Horia-Victor PNL DA
190. Toró Tiberiu UDMR NU
191. Tudor Constantin PC DA
192. Tudose Mihai PSD DA
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
194. Ungureanu Petre - Abținere
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
196. Varga Attila UDMR NU
197. Vasile Aurelia PSD DA
198. Văsioiu Horia PD-L DA
199. Vlădoiu Aurel PSD DA
200. Voicu Cătălin PSD DA
201. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
202. Voinea Florea PSD DA
203. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
204. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
205. Zegrean Augustin PD-L DA
206. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 9:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro