Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2007 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2007, ora 13:03

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Pl-x 39/2006 - Vot final
PL 39/2006 privind organizarea și funcționarea activităților și practicilor de medicină complementară/alternativă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 65 31 22 33 15 10 7 14
- voturi pentru (DA):133 64 31 22 1 2 3 5 5
- voturi împotrivă (NU):59 - - - 32 12 7 1 7
- abțineri:5 1 - - - 1 - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Antal István UDMR NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
16. Becșenescu Dumitru - DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînză William Gabriel PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L NU
34. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
35. Călian Petru PC NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Constantinescu Anca PD-L NU
45. Corlățean Titus PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Marin PRM DA
49. Diaconescu Renică PC NU
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR NU
63. Faina Constantin PC NU
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
66. Florea Damian PC NU
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
78. Hanganu Romeo Octavian PC DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Ilie Cristian PD-L NU
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
83. Ionescu Daniel PSD DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
86. Iustian Mircea Teodor - NU
87. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
88. Kerekes Károly UDMR NU
89. Kovacs Attila UDMR Abținere
90. Lificiu Petru - DA
91. Luchian Ion PNL DA
92. Macaleți Costică PSD DA
93. Man Mircea PD-L NU
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Marian Dan Mihai PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
99. Máté András-Levente UDMR NU
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
105. Merce Ilie PRM DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PRM DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L NU
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
110. Mînzînă Ion PRM DA
111. Mocanu Alexandru PD-L NU
112. Mocanu Vasile PSD DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
114. Moisoiu Adrian PRM DA
115. Momanu Corneliu - NU
116. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
117. Movilă Petru PD-L NU
118. Munteanu Ioan PSD DA
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năstase Adrian PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nedelcu Gabriela PSD DA
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
126. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
127. Nițulescu Teodor PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Olarean Aurel PD-L NU
130. Oltean Ioan PD-L NU
131. Olteanu Bogdan PNL DA
132. Ovidenie Costel - DA
133. Pavelescu Aurelian - DA
134. Paveliu Marian Sorin - NU
135. Petrea Constantin PD-L NU
136. Popa Cornel PNL DA
137. Popa Daniela PC NU
138. Popa Nicolae PC DA
139. Popescu Florin Aurelian - NU
140. Popescu Ionica Constanța PC NU
141. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
142. Preda Cezar-Florin PD-L NU
143. Pruteanu Vasile - NU
144. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
145. Pupeză Viorel PSD DA
146. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
147. Pușcaș Vasile PSD DA
148. Pușcă Mircea Valer PNL DA
149. Puzdrea Dumitru PD-L NU
150. Rădulescu Cristian PD-L NU
151. Rogin Marius PD-L NU
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
153. Rus Ioan Aurel PRM DA
154. Sanda Victor PSD DA
155. Sasu Ion PSD DA
156. Săniuță Marian-Florian PSD DA
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Sârbu Marian PSD DA
159. Scutaru Adrian George PNL DA
160. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
161. Seres Dénes UDMR NU
162. Sirețeanu Mihail PSD DA
163. Sóki Béla UDMR NU
164. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
165. Stan Ioan PSD DA
166. Stoica Ion - Abținere
167. Străchinaru Petre PD-L NU
168. Strungă Emil PNL DA
169. Szekely Levente Csaba UDMR NU
170. Știrbeț Cornel - Abținere
171. Știucă Alecsandru PSD DA
172. Tabără Valeriu PD-L NU
173. Tamás Sándor UDMR NU
174. Tămagă Constantin PSD DA
175. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
176. Tărniceru Petru PSD DA
177. Timar Liviu PSD DA
178. Timiș Ioan PNL DA
179. Todoran Pavel PSD DA
180. Toma Florentina Marilena PSD DA
181. Toma Horia-Victor PNL DA
182. Toró Tiberiu UDMR DA
183. Tudor Constantin PC NU
184. Tudor Marcu PRM DA
185. Tudose Mihai PSD DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
187. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
190. Văsioiu Horia PD-L NU
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Cătălin PSD DA
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail - NU
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
197. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 22:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro