Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.04.2007 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 17 aprilie 2007, ora 13:02

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 186/2007 privind aderarea Înaltei Curți de Casație și Justiție a României, prin Secția de contencios administrativ și fiscal, la Asociația Consiliilor de Stat și a Jurisdicțiilor Administrative Supreme din Uniunea Europeană
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:220 77 39 19 35 15 10 13 12
- voturi pentru (DA):214 76 39 19 35 15 10 13 7
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:5 - - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andreica Romică - Abținere
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Corlățean Titus PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD DA
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Dumitru PRM DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Eserghep Gelil PRM DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian PC DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Ilie Cristian PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lificiu Petru - DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manda Iulian Claudiu PSD DA
108. Marian Dan Mihai PNL DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Martin Eduard-Stelian PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mazăre Alexandru PSD DA
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
118. Meir Nati - DA
119. Merce Ilie PRM DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mircea Costache PRM DA
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mocanu Alexandru PD-L DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu - DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nica Dan PSD DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
143. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
144. Nițulescu Teodor PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel - Abținere
147. Olarean Aurel PD-L DA
148. Olteanu Bogdan PNL DA
149. Ovidenie Costel - DA
150. Palăr Ionel PNL DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pardău Dumitru - Abținere
153. Păun Nicolae Minoritati DA
154. Petrea Constantin PD-L DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD DA
156. Pop Claudiu Adrian PSD DA
157. Popa Cornel PNL DA
158. Popa Nicolae PC DA
159. Popescu Dan Ioan PC DA
160. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
161. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
162. Pupeză Viorel PSD DA
163. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
164. Pușcaș Vasile PSD DA
165. Pușcă Mircea Valer PNL DA
166. Radan Mihai Minoritati DA
167. Rădulescu Cristian PD-L DA
168. Rogin Marius PD-L DA
169. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
170. Rus Ioan Aurel PRM DA
171. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu Gabriel - Abținere
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săniuță Marian-Florian PSD DA
177. Săpunaru Nini PNL DA
178. Sârb Gheorghe PD-L DA
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
182. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
183. Sirețeanu Mihail PSD DA
184. Sóki Béla UDMR DA
185. Soporan Vasile Filip PSD DA
186. Stan Ioan PSD NU
187. Stan Ion PSD DA
188. Stanciu Anghel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Mircea PSD DA
191. Stoica Ion - DA
192. Străchinaru Petre PD-L DA
193. Strungă Emil PNL DA
194. Szekely Levente Csaba UDMR DA
195. Știucă Alecsandru PSD DA
196. Tamás Sándor UDMR DA
197. Tămagă Constantin PSD DA
198. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
199. Tărniceru Petru PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Todoran Pavel PSD DA
203. Toma Horia-Victor PNL DA
204. Toró Tiberiu UDMR DA
205. Tudor Constantin PC DA
206. Tudor Marcu PRM DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
209. Ursărescu Dorinel PNL DA
210. Varga Attila UDMR DA
211. Văsioiu Horia PD-L DA
212. Vlase Petru Gabriel PSD DA
213. Vlădoiu Aurel PSD DA
214. Voicu Cătălin PSD DA
215. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
216. Voinea Florea PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
219. Zegrean Augustin PD-L DA
220. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 8:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro