Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.04.2007 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 17 aprilie 2007, ora 13:03

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-1
Subiect vot: Vot final
PL 978/2006 pentru modificarea Legii nr.10/1995 privind calitatea în construcții
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:224 77 39 21 35 16 9 13 14
- voturi pentru (DA):213 75 39 21 34 15 9 13 7
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:10 1 - - 1 1 - - 7
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andreica Romică - Abținere
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR Abținere
10. Antal István UDMR DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Constantinescu Anca PD-L Abținere
46. Corlățean Titus PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Eserghep Gelil PRM DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hellvig Eduard Raul PC DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ifrim Mircea PRM DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PSD DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
96. Iriza Marius PRM DA
97. Iustian Mircea Teodor - Abținere
98. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manda Iulian Claudiu PSD DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mircea Costache PRM DA
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Mitrea Manuela PSD DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu - DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
147. Nițulescu Teodor PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oancea Viorel - Abținere
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Olteanu Bogdan PNL DA
152. Ovidenie Costel - DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pardău Dumitru - Abținere
156. Păun Nicolae Minoritati DA
157. Petrea Constantin PD-L DA
158. Ponta Victor-Viorel PSD DA
159. Pop Claudiu Adrian PSD DA
160. Popa Cornel PNL DA
161. Popa Nicolae PC DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Pruteanu Vasile - DA
164. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
165. Pupeză Viorel PSD DA
166. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
167. Pușcaș Vasile PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Radan Mihai Minoritati DA
170. Rădulescu Cristian PD-L DA
171. Rogin Marius PD-L DA
172. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
173. Rus Ioan Aurel PRM DA
174. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
175. Sanda Victor PSD DA
176. Sandu Gabriel - Abținere
177. Sandu-Capră Mihai PNL DA
178. Sasu Ion PSD DA
179. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
180. Săpunaru Nini PNL DA
181. Sârb Gheorghe PD-L DA
182. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
183. Scutaru Adrian George PNL DA
184. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
185. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
186. Sirețeanu Mihail PSD DA
187. Sóki Béla UDMR DA
188. Soporan Vasile Filip PSD DA
189. Stan Ioan PSD NU
190. Stan Ion PSD DA
191. Stanciu Anghel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Mircea PSD DA
194. Stoica Ion - Abținere
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Știucă Alecsandru PSD DA
199. Tamás Sándor UDMR DA
200. Tămagă Constantin PSD DA
201. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
202. Tărniceru Petru PSD DA
203. Timar Liviu PSD DA
204. Timiș Ioan PNL DA
205. Todoran Pavel PSD DA
206. Toma Horia-Victor PNL DA
207. Toró Tiberiu UDMR DA
208. Tudor Constantin PC DA
209. Tudor Marcu PRM DA
210. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
211. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
212. Ursărescu Dorinel PNL DA
213. Varga Attila UDMR DA
214. Vasile Aurelia PSD DA
215. Văsioiu Horia PD-L DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Vlădoiu Aurel PSD DA
218. Voicu Cătălin PSD DA
219. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
220. Voinea Florea PSD DA
221. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
222. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
223. Zegrean Augustin PD-L DA
224. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 8:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro