Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2021 > 12:21 Versiunea pentru printare
Marți, 27 aprilie 2021, ora 12:21

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 220/2019 pentru completerea art.36 din Legea nr.46/2008 - Codul Silvic
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:312 103 86 54 30 20 17 2
- voturi pentru (DA):292 103 86 54 30 - 17 2
- voturi împotrivă (NU):20 - - - - 20 - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR NU
33. Benedek Zacharie UDMR NU
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR NU
76. Csoma Botond UDMR NU
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR DA
89. Farago Petru UDMR NU
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Gál Károly UDMR NU
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria AUR DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin USR DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
116. Gliga Dumitrița PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR NU
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
125. Havârneanu Filip USR DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul USR DA
135. Ilie Victor USR DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
141. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
142. Kelemen Attila UDMR NU
143. Kelemen Hunor UDMR NU
144. Kiss János PNL DA
145. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
146. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
147. Könczei Csaba UDMR NU
148. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
149. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
150. Lasca Mihai Ioan - DA
151. Lazăr Ion-Marian USR DA
152. Lazăr Teodor USR DA
153. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
156. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
157. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
158. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
159. Macovei Silviu Nicu PSD DA
160. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
161. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
162. Mang Ioan PSD DA
163. Manta Claudiu PSD DA
164. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
165. Mărculescu Dumitru PNL DA
166. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Miftode Marius-Andrei USR DA
169. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Miklós Zoltán UDMR NU
172. Mina Marian PSD DA
173. Mircea Florin PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel USR DA
175. Mitrea Dumitrina AUR DA
176. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
177. Moisin Radu-Marin PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
179. Molnar Ervin PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian USR DA
181. Morar Olivia-Diana PNL DA
182. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
183. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
184. Munteanu Remus PSD DA
185. Murariu Oana USR DA
186. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
187. Mușoiu Ștefan PSD DA
188. Nacov Gheorghe Minoritati DA
189. Nagy Szabolcs UDMR NU
190. Nagy Vasile AUR DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Năcuță Sorin PNL DA
193. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
194. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
195. Neagu Denisa-Elena USR DA
196. Nechita Aurel PSD DA
197. Niță Nicu PSD DA
198. Olar Corneliu PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
201. Oteșanu Daniela PSD DA
202. Özmen Oana-Marciana USR DA
203. Paladi George-Adrian PSD DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Panait Radu USR DA
206. Paraschiv Rodica PSD DA
207. Pavelescu Nicolae PSD DA
208. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
209. Pecingină Gheorghe PNL DA
210. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
211. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
212. Piper-Savu Florin PSD DA
213. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
214. Plăiașu Gabriel PNL DA
215. Polak Tudor PNL DA
216. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
217. Pop Darius AUR DA
218. Pop Rareș Tudor USR DA
219. Popa Alexandru PNL DA
220. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PSD DA
222. Popescu Pavel PNL DA
223. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
224. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
225. Popica Eduard-Andrei PSD DA
226. Predescu Ana-Loredana PSD DA
227. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
228. Presură Alexandra PSD DA
229. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
230. Prună Cristina-Mădălina USR DA
231. Prunean Alin-Costel USR DA
232. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
233. Rafila Alexandru PSD DA
234. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
235. Rizea Cristina Camelia USR DA
236. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
237. Roman Florin-Claudiu PNL DA
238. Roman Nicolae AUR DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rujan Dumitru PNL DA
241. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
242. Salan Viorel PSD DA
243. Sandu Viorica PSD DA
244. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
245. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
246. Scripnic Lilian AUR DA
247. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
248. Seres Dénes UDMR NU
249. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
250. Simion George-Nicolae AUR DA
251. Simonis Alfred - Robert PSD DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stancu Paul PSD DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Vetuța PNL DA
257. Stângă George-Cătălin PNL DA
258. Stoian Maria PNL DA
259. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
260. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
261. Stoica Diana USR DA
262. Stoica Elena PSD DA
263. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
264. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
265. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Szabó Ödön UDMR NU
268. Șandru Cosmin PNL DA
269. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
270. Șerban Gianina AUR DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șișcu George PNL DA
273. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
274. Șoldan Gheorghe PSD DA
275. Șoptică Costel PNL DA
276. Șovăială Constantin PNL DA
277. Tanasă Dan AUR DA
278. Tănase Antonel PNL DA
279. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
280. Tătaru Nelu PNL DA
281. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
282. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
283. Terente Eugen USR DA
284. Thellmann Christine PNL DA
285. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
286. Tobă Francisc - DA
287. Toda Daniel-Liviu USR DA
288. Todosiu Beniamin USR DA
289. Toma Ilie PSD DA
290. Toma Vasilică PSD DA
291. Trăilă Cristina PNL DA
292. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
295. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tuță George-Cristian PNL DA
298. Țachianu Marian PSD DA
299. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
300. Țoiu Oana-Silvia USR DA
301. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
302. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
303. Varga Glad-Aurel PNL DA
304. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
305. Vexler Silviu Minoritati DA
306. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
307. Volosatîi Boris AUR DA
308. Vulpescu Ioan PSD DA
309. Wiener Adrian USR DA
310. Zakarias Zoltán UDMR NU
311. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 11 august 2022, 15:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro