Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.09.2021 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 21 septembrie 2021, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 554/2018 pentru modificarea Legii nr.272 din 2004 privind protecția și promovarea drepturilor copilului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:274 100 82 52 - 20 16 4
- voturi pentru (DA):274 100 82 52 - 20 16 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad USR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chira Claudiu-Martin PNL DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru PSD DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR DA
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru PNL DA
91. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Gál Károly UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Anamaria - DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Gheba Daniel-Sorin USR DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Giurgiu Adrian USR DA
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
113. Havârneanu Filip USR DA
114. Hărătău Elena PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Horga Maria-Gabriela PNL DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
118. Huțu Alexandra PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul USR DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
128. Kelemen Attila UDMR DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
136. Lasca Mihai Ioan - DA
137. Lazăr Ion-Marian USR DA
138. Lazăr Teodor USR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
148. Mang Ioan PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
161. Moisin Radu-Marin PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Molnar Ervin PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Murariu Oana USR DA
166. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nacov Gheorghe Minoritati DA
169. Nagy Szabolcs UDMR DA
170. Năcuță Sorin PNL DA
171. Neagu Denisa-Elena USR DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Olar Corneliu PNL DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Özmen Oana-Marciana USR DA
178. Paladi George-Adrian PSD DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Panait Radu USR DA
181. Pavelescu Nicolae PSD DA
182. Pecingină Gheorghe PNL DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Piper-Savu Florin PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Plăiașu Gabriel PNL DA
187. Polak Tudor PNL DA
188. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
189. Pop Rareș Tudor USR DA
190. Popa Alexandru PNL DA
191. Popa Radu Mihai PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Dan-Cristian PSD DA
194. Popescu Pavel PNL DA
195. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
196. Popica Eduard-Andrei PSD DA
197. Predescu Ana-Loredana PSD DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR DA
202. Prunean Alin-Costel USR DA
203. Rafila Alexandru PSD DA
204. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
205. Rizea Cristina Camelia USR DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rujan Dumitru PNL DA
210. Salan Viorel PSD DA
211. Sandu Viorica PSD DA
212. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
213. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stancu Paul PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Vetuța PNL DA
223. Stângă George-Cătălin PNL DA
224. Stoian Maria PNL DA
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Stoica Diana USR DA
227. Stoica Elena PSD DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șandru Cosmin PNL DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șișcu George PNL DA
234. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
235. Șoldan Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Ion PNL DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tănase Antonel PNL DA
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Tătaru Nelu PNL DA
243. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
244. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
245. Terente Eugen USR DA
246. Thellmann Christine PNL DA
247. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
248. Tobă Francisc - DA
249. Toda Daniel-Liviu USR DA
250. Todosiu Beniamin USR DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Toma Vasilică PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL DA
254. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
257. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Tuță George-Cristian PNL DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
263. Țoiu Oana-Silvia USR DA
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Vulpescu Ioan PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Wiener Adrian USR DA
272. Zakarias Zoltán UDMR DA
273. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 2 octombrie 2022, 16:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro