Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2021 > 11:36 Versiunea pentru printare
Marți, 26 octombrie 2021, ora 11:36

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 489/2020 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.118/2020 privind aprobarea Programul de susținere a întreprinderilor mici și mijlocii -"IMM LEASING DE ECHIPAMENTE SI UTILAJE"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:297 102 78 53 26 18 15 5
- voturi pentru (DA):295 102 78 52 25 18 15 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Badiu Georgel AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
24. Balan Ioan PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD DA
61. Ciofu Cătălina PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Andi-Lucian PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR DA
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Feodorov Lucian AUR DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Flucuș Dumitru PNL DA
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
99. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilă Anamaria - DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Giurgiu Adrian USR DA
111. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
112. Gliga Dumitrița PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
121. Havârneanu Filip USR DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
125. Huțu Alexandra PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan - DA
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Mang Ioan PSD DA
157. Manta Claudiu PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mina Marian PSD DA
167. Mircea Florin PSD DA
168. Miruță Radu-Dinel USR DA
169. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
170. Moisin Radu-Marin PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
176. Munteanu Remus PSD DA
177. Murariu Oana USR DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Orban Ludovic - DA
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
193. Oteșanu Daniela PSD DA
194. Özmen Oana-Marciana USR DA
195. Paladi George-Adrian PSD DA
196. Paraschiv Rodica PSD DA
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Piper-Savu Florin PSD DA
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Rareș Tudor USR DA
206. Popa Radu Mihai PSD DA
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PSD DA
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
212. Popica Eduard-Andrei PSD DA
213. Predescu Ana-Loredana PSD DA
214. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
215. Presură Alexandra PSD DA
216. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina USR DA
218. Prunean Alin-Costel USR DA
219. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
220. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
221. Rizea Cristina Camelia USR DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roman Nicolae AUR DA
225. Roșca Mircea PNL DA
226. Rujan Dumitru PNL DA
227. Salan Viorel PSD DA
228. Sandu Viorica PSD DA
229. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
230. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
231. Scripnic Lilian AUR Abținere
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion George-Nicolae AUR DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stancu Paul PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Vetuța PNL DA
242. Stângă George-Cătălin PNL DA
243. Stoian Maria PNL DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
246. Stoica Diana USR DA
247. Stoica Elena PSD DA
248. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
249. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Șandru Cosmin PNL DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șerban Gianina AUR DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șișcu George PNL DA
256. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
257. Șoldan Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șovăială Constantin PNL DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tanasă Dan AUR DA
262. Tănase Antonel PNL DA
263. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
264. Tătaru Nelu PNL DA
265. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
266. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
267. Terente Eugen USR DA
268. Thellmann Christine PNL DA
269. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
270. Tobă Francisc - DA
271. Toda Daniel-Liviu USR DA
272. Todosiu Beniamin USR DA
273. Toma Ilie PSD DA
274. Toma Vasilică PSD DA
275. Trăilă Cristina PNL DA
276. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
279. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Tușa Adriana Diana PSD DA
282. Tuță George-Cristian PNL DA
283. Țachianu Marian PSD DA
284. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
285. Țoiu Oana-Silvia USR DA
286. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
287. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
288. Varga Glad-Aurel PNL DA
289. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
290. Vexler Silviu Minoritati DA
291. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
292. Volosatîi Boris AUR DA
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Wiener Adrian USR DA
296. Zakarias Zoltán UDMR DA
297. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 4:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro