Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2021 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 26 octombrie 2021, ora 11:45

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 284/2021 privind organizarea și funcționarea Comisiei Naționale a României pentru UNESCO
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:297 102 78 53 25 18 16 5
- voturi pentru (DA):296 102 78 53 25 18 16 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apjok Norbert - Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Feodorov Lucian AUR DA
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilă Anamaria - DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Horga Maria-Gabriela PNL DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
124. Huțu Alexandra PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - DA
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
155. Mang Ioan PSD DA
156. Manta Claudiu PSD DA
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărculescu Dumitru PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Miftode Marius-Andrei USR DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD DA
166. Mircea Florin PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
176. Munteanu Remus PSD DA
177. Murariu Oana USR DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
185. Neagu Denisa-Elena USR DA
186. Neață Eugen PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Niță Nicu PSD DA
189. Olar Corneliu PNL DA
190. Orban Ludovic - DA
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Özmen Oana-Marciana USR DA
194. Paladi George-Adrian PSD DA
195. Panait Radu USR DA
196. Paraschiv Rodica PSD DA
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Piper-Savu Florin PSD DA
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Darius AUR DA
206. Pop Rareș Tudor USR DA
207. Popa Radu Mihai PSD DA
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
209. Popescu Dan-Cristian PSD DA
210. Popescu Pavel PNL DA
211. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
213. Popica Eduard-Andrei PSD DA
214. Predescu Ana-Loredana PSD DA
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Presură Alexandra PSD DA
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
221. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
222. Rizea Cristina Camelia USR DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roman Nicolae AUR DA
226. Roșca Mircea PNL DA
227. Rujan Dumitru PNL DA
228. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
229. Salan Viorel PSD DA
230. Sandu Viorica PSD DA
231. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
232. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
233. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
236. Simion George-Nicolae AUR DA
237. Simonis Alfred - Robert PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stancu Ionel Minoritati DA
240. Stancu Paul PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Vetuța PNL DA
243. Stângă George-Cătălin PNL DA
244. Stoian Maria PNL DA
245. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
246. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
247. Stoica Diana USR DA
248. Stoica Elena PSD DA
249. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
250. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Șandru Cosmin PNL DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
254. Șerban Gianina AUR DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șișcu George PNL DA
257. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
258. Șoldan Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tanasă Dan AUR DA
263. Tănase Antonel PNL DA
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
265. Tătaru Nelu PNL DA
266. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
267. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
268. Terente Eugen USR DA
269. Thellmann Christine PNL DA
270. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
271. Tobă Francisc - DA
272. Toda Daniel-Liviu USR DA
273. Todosiu Beniamin USR DA
274. Toma Ilie PSD DA
275. Toma Vasilică PSD DA
276. Trăilă Cristina PNL DA
277. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
280. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
281. Turcan Raluca PNL DA
282. Tușa Adriana Diana PSD DA
283. Tuță George-Cristian PNL DA
284. Țachianu Marian PSD DA
285. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
286. Țoiu Oana-Silvia USR DA
287. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
288. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
289. Varga Glad-Aurel PNL DA
290. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
291. Vexler Silviu Minoritati DA
292. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
293. Volosatîi Boris AUR DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Wiener Adrian USR DA
296. Zakarias Zoltán UDMR DA
297. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 4:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro