Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.11.2021 > 11:59 Versiunea pentru printare
Marți, 9 noiembrie 2021, ora 11:59

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 439/2021 pentru completarea art.291 alin.(3) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:306 103 70 52 27 20 17 17
- voturi pentru (DA):291 102 69 51 27 20 17 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:13 - 1 - - - - 12
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița - Abținere
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin - Abținere
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL Abținere
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Constantin Daniel PNL DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristea Andi-Lucian PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel - DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
99. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Anamaria - DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
111. Giugea Nicolae - Abținere
112. Giurgiu Adrian USR DA
113. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
114. Gliga Dumitrița PSD DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
116. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
123. Havârneanu Filip USR DA
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
127. Huțu Alexandra PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iancu Marius-Ionel PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul USR DA
132. Ilie Victor USR NU
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George - Abținere
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
138. Kelemen Attila UDMR DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kiss János PNL DA
141. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
142. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
143. Könczei Csaba UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lasca Mihai Ioan - DA
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Lazăr Teodor USR DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR DA
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR DA
171. Mitrea Dumitrina AUR DA
172. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
173. Moisin Radu-Marin PNL DA
174. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
175. Molnar Ervin PNL DA
176. Molnar Radu-Iulian USR DA
177. Morar Olivia-Diana PNL DA
178. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
179. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
180. Munteanu Remus PSD DA
181. Murariu Oana USR DA
182. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
183. Mușoiu Ștefan PSD DA
184. Nacov Gheorghe Minoritati DA
185. Nagy Szabolcs UDMR DA
186. Nagy Vasile AUR DA
187. Năcuță Sorin PNL DA
188. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
189. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
190. Neagu Denisa-Elena USR DA
191. Neață Eugen PSD DA
192. Nechita Aurel PSD DA
193. Olar Corneliu PNL DA
194. Orban Ludovic - Abținere
195. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
196. Oteșanu Daniela PSD DA
197. Özmen Oana-Marciana USR DA
198. Paladi George-Adrian PSD DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Panait Radu USR DA
201. Paraschiv Rodica PSD DA
202. Pavelescu Nicolae PSD DA
203. Pecingină Gheorghe PNL DA
204. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
205. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
206. Piper-Savu Florin PSD DA
207. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
208. Plăiașu Gabriel - Abținere
209. Polak Tudor PNL DA
210. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
211. Pop Darius AUR DA
212. Pop Rareș Tudor USR DA
213. Popa Alexandru PNL DA
214. Popa Radu Mihai PSD DA
215. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PSD DA
217. Popescu Pavel PNL DA
218. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
219. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
220. Popica Eduard-Andrei PSD DA
221. Predescu Ana-Loredana PSD DA
222. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
223. Presură Alexandra PSD DA
224. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
225. Prună Cristina-Mădălina USR DA
226. Prunean Alin-Costel USR DA
227. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
228. Rafila Alexandru PSD DA
229. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
230. Rizea Cristina Camelia USR DA
231. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
232. Roman Nicolae AUR DA
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rujan Dumitru PNL DA
235. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
236. Salan Viorel PSD DA
237. Sandu Viorica PSD DA
238. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
239. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
240. Scripnic Lilian AUR DA
241. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
244. Simion George-Nicolae AUR DA
245. Simonis Alfred - Robert PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stancu Paul PSD DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Vetuța PNL DA
251. Stângă George-Cătălin PNL DA
252. Stoian Maria PNL DA
253. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
254. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
255. Stoica Diana USR DA
256. Stoica Elena PSD -
257. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șandru Cosmin PNL DA
263. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
264. Șerban Gianina AUR DA
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șișcu George PNL DA
267. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
268. Șoldan Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șovăială Constantin - Abținere
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Tanasă Dan AUR DA
273. Tănase Antonel - Abținere
274. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
275. Tătaru Nelu PNL DA
276. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
277. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
278. Terente Eugen USR DA
279. Thellmann Christine PNL DA
280. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
281. Tobă Francisc - DA
282. Toda Daniel-Liviu USR DA
283. Todosiu Beniamin USR DA
284. Toma Ilie PSD DA
285. Toma Vasilică PSD DA
286. Trăilă Cristina PNL DA
287. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
288. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
289. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
290. Turcan Raluca PNL DA
291. Tușa Adriana Diana PSD DA
292. Tuță George-Cristian PNL DA
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
294. Țoiu Oana-Silvia USR DA
295. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
296. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
297. Varga Glad-Aurel PNL DA
298. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
299. Vexler Silviu Minoritati DA
300. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
301. Volosatîi Boris AUR DA
302. Vulpescu Ioan PSD DA
303. Weber Mihai PSD DA
304. Zakarias Zoltán UDMR DA
305. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 19:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro