Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.05.2022 > 11:59 Versiunea pentru printare
Marți, 31 mai 2022, ora 11:59

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 21/2022 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:266 93 55 44 24 16 14 20
- voturi pentru (DA):206 93 55 - 24 16 14 4
- voturi împotrivă (NU):52 - - 44 - - - 8
- abțineri:8 - - - - - - 8
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR NU
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR NU
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR NU
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR NU
36. Bola Bogdan-Alexandru - NU
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR NU
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR NU
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chira Claudiu-Martin - NU
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubuc Ciprian - Abținere
61. Coarnă Dumitru - DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR NU
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dancă Ionel - Abținere
74. Dămureanu Ringo AUR DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR NU
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Enachi Raisa AUR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR NU
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR DA
91. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
92. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
93. Gál Károly UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Anamaria - DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR NU
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Giugea Nicolae - NU
103. Giurgiu Adrian USR NU
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul USR NU
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR NU
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR NU
123. Ionescu George - Abținere
124. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
125. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
129. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
130. Könczei Csaba UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
132. Lasca Mihai Ioan - DA
133. Lazăr Ion-Marian USR NU
134. Lazăr Teodor USR NU
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
138. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
139. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
140. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
144. Mang Ioan PSD DA
145. Manta Claudiu PSD DA
146. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
147. Mărculescu Dumitru PNL DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Miftode Marius-Andrei USR NU
151. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Miklós Zoltán UDMR DA
154. Mina Marian PSD DA
155. Mircea Florin PSD DA
156. Mitrea Dumitrina AUR DA
157. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
158. Moisin Radu-Marin PNL DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Molnar Ervin PNL DA
161. Molnar Radu-Iulian USR NU
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
163. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
164. Munteanu Remus PSD DA
165. Murariu Oana USR NU
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nagy Vasile AUR DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Năcuță Sorin PNL DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
171. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
172. Neagu Denisa-Elena USR NU
173. Neață Eugen PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - NU
176. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Paladi George-Adrian PSD DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Panait Radu USR NU
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pavelescu Nicolae PSD DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Piper-Savu Florin PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Plăiașu Gabriel - NU
187. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
188. Pop Darius AUR DA
189. Popa Radu Mihai PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Dan-Cristian PSD DA
192. Popica Eduard-Andrei PSD DA
193. Predescu Ana-Loredana PSD DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR NU
198. Prunean Alin-Costel USR NU
199. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
200. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
201. Rizea Cristina Camelia USR NU
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Nicolae - Abținere
205. Roșca Mircea PNL DA
206. Rujan Dumitru PNL DA
207. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
208. Salan Viorel PSD DA
209. Sandu Viorica PSD DA
210. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
211. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
212. Scripnic Lilian AUR DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
216. Simion George-Nicolae AUR DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stancu Paul PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stoian Maria PNL DA
222. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
223. Stoica Diana USR NU
224. Stoica Elena PSD DA
225. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
226. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șandru Cosmin PNL DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șerban Gianina AUR DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
233. Șoldan Gheorghe PSD DA
234. Șovăială Constantin - Abținere
235. Ștefan Ion - Abținere
236. Tanasă Dan AUR DA
237. Tănase Antonel - Abținere
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Tătaru Nelu PNL DA
240. Terente Eugen USR NU
241. Thellmann Christine PNL DA
242. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
243. Tobă Francisc - DA
244. Toda Daniel-Liviu USR NU
245. Todosiu Beniamin USR NU
246. Toma Ilie PSD DA
247. Toma Vasilică PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
250. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Tuță George-Cristian PNL DA
254. Țachianu Marian PSD DA
255. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
256. Țoiu Oana-Silvia USR NU
257. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
258. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
261. Volosatîi Boris AUR DA
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zakarias Zoltán UDMR DA
265. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 13:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro