Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.05.2022 > 12:08 Versiunea pentru printare
Marți, 31 mai 2022, ora 12:08

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 553/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.113/2021 pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.45/1997 privind înființarea Societății "Compania națională de transporturi aeriene române – TAROM" - S.A.
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 91 50 45 24 16 14 20
- voturi pentru (DA):255 91 49 44 24 16 14 17
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:4 - - 1 - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra USR DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chira Claudiu-Martin - DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubuc Ciprian - Abținere
59. Coarnă Dumitru - DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR DA
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dancă Ionel - DA
72. Dămureanu Ringo AUR DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa AUR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin USR DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Giugea Nicolae - DA
100. Giurgiu Adrian USR DA
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul USR DA
114. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
115. Ilie Victor USR DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George - DA
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
122. Kelemen Attila UDMR DA
123. Kiss János PNL DA
124. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
128. Lasca Mihai Ioan - DA
129. Lazăr Ion-Marian USR DA
130. Lazăr Teodor USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR DA
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Miklós Zoltán UDMR DA
150. Mina Marian PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Mitrea Dumitrina AUR DA
153. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
154. Moisin Radu-Marin PNL DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Molnar Ervin PNL DA
157. Molnar Radu-Iulian USR DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
159. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
160. Munteanu Remus PSD DA
161. Murariu Oana USR DA
162. Nacov Gheorghe Minoritati DA
163. Nagy Vasile AUR DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Năcuță Sorin PNL DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
167. Neagu Denisa-Elena USR DA
168. Neață Eugen PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Orban Ludovic - DA
171. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Özmen Oana-Marciana USR DA
174. Paladi George-Adrian PSD DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Panait Radu USR DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pavelescu Nicolae PSD DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Piper-Savu Florin PSD DA
181. Plăiașu Gabriel - DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
183. Pop Darius AUR DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Predescu Ana-Loredana PSD DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Prunean Alin-Costel USR DA
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
194. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
195. Rizea Cristina Camelia USR DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - DA
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
205. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
206. Scripnic Lilian AUR DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion George-Nicolae AUR DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stoian Maria PNL DA
215. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
216. Stoica Diana USR DA
217. Stoica Elena PSD DA
218. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
219. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șandru Cosmin PNL DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șerban Gianina AUR DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoldan Gheorghe PSD DA
227. Șovăială Constantin - DA
228. Ștefan Ion - DA
229. Tanasă Dan AUR DA
230. Tănase Antonel - Abținere
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Tătaru Nelu PNL DA
233. Terente Eugen USR DA
234. Thellmann Christine PNL DA
235. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
236. Tobă Francisc - DA
237. Toda Daniel-Liviu USR DA
238. Todosiu Beniamin USR DA
239. Toma Ilie PSD DA
240. Toma Vasilică PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Tudorache Daniel PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Tuță George-Cristian PNL DA
248. Țachianu Marian PSD DA
249. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
250. Țoiu Oana-Silvia USR DA
251. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
255. Volosatîi Boris AUR DA
256. Vulpescu Ioan PSD DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 20:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro