Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.06.2022 > 11:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 iunie 2022, ora 11:32

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.74/2020 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 46/2022).
PHC 46/2022 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:227 80 46 35 21 15 12 18
- voturi pentru (DA):223 80 46 35 21 15 12 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chelaru Mircia AUR DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubuc Ciprian - Abținere
49. Coarnă Dumitru - DA
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Cozma Adrian-Felician PNL DA
52. Cristea Andi-Lucian PSD DA
53. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
54. Cristian Brian USR DA
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Dancă Ionel - DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Drancă Andrei-Iulian USR DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Enachi Raisa AUR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Fălcoi Nicu USR DA
68. Feodor Silviu Minoritati DA
69. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Flucuș Dumitru AUR DA
73. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
74. Gál Károly UDMR DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Anamaria - DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
82. Giugea Nicolae - DA
83. Gliga Dumitrița PSD DA
84. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
85. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
86. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hajdu Gábor UDMR DA
90. Hărătău Elena PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Ichim Cristian-Paul USR DA
94. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
95. Ilie Victor USR DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Ionescu George - Abținere
99. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
100. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
101. Kelemen Attila UDMR DA
102. Kiss János PNL DA
103. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
104. Könczei Csaba UDMR DA
105. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
106. Lasca Mihai Ioan - DA
107. Lazăr Teodor USR DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
110. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
114. Mang Ioan PSD DA
115. Manta Claudiu PSD DA
116. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
117. Mărculescu Dumitru PNL DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Miftode Marius-Andrei USR DA
121. Miklós Zoltán UDMR DA
122. Mina Marian PSD DA
123. Mircea Florin PSD DA
124. Mitrea Dumitrina AUR DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
126. Moisin Radu-Marin PNL DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Molnar Ervin PNL DA
129. Molnar Radu-Iulian USR DA
130. Morar Olivia-Diana PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
133. Munteanu Remus PSD DA
134. Murariu Oana USR DA
135. Mușoiu Ștefan PSD DA
136. Nacov Gheorghe Minoritati DA
137. Nagy Szabolcs UDMR DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năcuță Sorin PNL DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
142. Neagu Denisa-Elena USR DA
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Orban Ludovic - DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Paladi George-Adrian PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pavelescu Nicolae PSD DA
151. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
152. Pecingină Gheorghe PNL DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Piper-Savu Florin PSD DA
155. Plăiașu Gabriel - DA
156. Polak Tudor PNL DA
157. Pop Darius AUR DA
158. Pop Rareș Tudor USR DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Dan-Cristian PSD DA
161. Predescu Ana-Loredana PSD DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prună Cristina-Mădălina USR DA
164. Prunean Alin-Costel USR DA
165. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
166. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
167. Rizea Cristina Camelia USR DA
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL DA
170. Roman Nicolae - DA
171. Roșca Mircea PNL DA
172. Rujan Dumitru PNL DA
173. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
174. Salan Viorel PSD DA
175. Sandu Viorica PSD DA
176. Scripnic Lilian AUR DA
177. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Simion George-Nicolae AUR DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Stancu Paul PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Vetuța PNL DA
184. Stoian Maria PNL DA
185. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
186. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
187. Stoica Elena PSD DA
188. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
189. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șerban Gianina AUR DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șișcu George PNL DA
196. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
197. Șoldan Gheorghe PSD DA
198. Șoptică Costel PNL DA
199. Ștefan Ion - DA
200. Tanasă Dan AUR DA
201. Tănase Antonel - Abținere
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Tătaru Nelu PNL DA
204. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
205. Terente Eugen USR DA
206. Thellmann Christine PNL DA
207. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
208. Tobă Francisc - DA
209. Toda Daniel-Liviu USR DA
210. Todosiu Beniamin USR DA
211. Toma Ilie PSD DA
212. Toma Vasilică PSD DA
213. Trăilă Cristina PNL DA
214. Tudorache Daniel PSD DA
215. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
216. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
217. Tușa Adriana Diana PSD DA
218. Țachianu Marian PSD DA
219. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
220. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
221. Varga Glad-Aurel PNL DA
222. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vulpescu Ioan PSD DA
225. Zakarias Zoltán UDMR DA
226. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 20:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro