Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.06.2022 > 11:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 iunie 2022, ora 11:33

Subiect vot: Vot final
PHC 47/2022 privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de Recomandare a Consiliului privind învățarea pentru durabilitatea mediului COM(2022)11
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:231 81 45 37 22 15 13 18
- voturi pentru (DA):204 81 44 37 - 15 13 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:26 - - - 22 - - 4
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR Abținere
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciornei Radu Tudor USR DA
48. Ciubuc Ciprian - Abținere
49. Coarnă Dumitru - Abținere
50. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
51. Cozma Adrian-Felician PNL DA
52. Cristea Andi-Lucian PSD DA
53. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
54. Cristian Brian USR DA
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dancă Ionel - DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drancă Andrei-Iulian USR DA
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
63. Dumitru Florian-Emil PNL DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Enachi Raisa AUR Abținere
66. Farago Petru UDMR DA
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Fălcoi Nicu USR DA
69. Feodor Silviu Minoritati DA
70. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
71. Florea Daniel PSD DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Flucuș Dumitru AUR Abținere
75. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
76. Gál Károly UDMR DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Anamaria - DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin USR DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
84. Giugea Nicolae - DA
85. Gliga Dumitrița PSD DA
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
87. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
88. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Gudu Michael PNL DA
91. Hajdu Gábor UDMR DA
92. Hărătău Elena PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Ichim Cristian-Paul USR DA
96. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
97. Ilie Victor USR DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR DA
100. Ionescu George - DA
101. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
102. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
103. Kelemen Attila UDMR DA
104. Kiss János PNL DA
105. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
106. Könczei Csaba UDMR DA
107. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
108. Lasca Mihai Ioan - DA
109. Lazăr Ion-Marian USR DA
110. Lazăr Teodor USR DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
113. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
117. Mang Ioan PSD DA
118. Manta Claudiu PSD DA
119. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
120. Mărculescu Dumitru PNL DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Miftode Marius-Andrei USR DA
124. Miklós Zoltán UDMR DA
125. Mina Marian PSD DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
128. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
129. Moisin Radu-Marin PNL DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Molnar Ervin PNL DA
132. Molnar Radu-Iulian USR DA
133. Morar Olivia-Diana PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
136. Munteanu Remus PSD DA
137. Murariu Oana USR DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nacov Gheorghe Minoritati DA
140. Nagy Szabolcs UDMR DA
141. Nagy Vasile AUR Abținere
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Năcuță Sorin PNL DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
146. Neagu Denisa-Elena USR DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Orban Ludovic - DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Paladi George-Adrian PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pavelescu Nicolae PSD DA
155. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
156. Pecingină Gheorghe PNL DA
157. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
158. Piper-Savu Florin PSD DA
159. Plăiașu Gabriel - DA
160. Polak Tudor PNL DA
161. Pop Darius AUR Abținere
162. Pop Rareș Tudor USR DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Dan-Cristian PSD DA
165. Predescu Ana-Loredana PSD DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR DA
168. Prunean Alin-Costel USR DA
169. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
170. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
171. Rizea Cristina Camelia USR DA
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
173. Roman Florin-Claudiu PNL DA
174. Roman Nicolae - Abținere
175. Roșca Mircea PNL DA
176. Rujan Dumitru PNL DA
177. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
178. Salan Viorel PSD DA
179. Sandu Viorica PSD DA
180. Scripnic Lilian AUR Abținere
181. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simion George-Nicolae AUR Abținere
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Stancu Paul PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Vetuța PNL DA
188. Stoian Maria PNL DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
191. Stoica Elena PSD DA
192. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
193. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
197. Șerban Gianina AUR Abținere
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL DA
200. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
201. Șoldan Gheorghe PSD DA
202. Șoptică Costel PNL DA
203. Ștefan Ion - DA
204. Tanasă Dan AUR Abținere
205. Tănase Antonel - DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Tătaru Nelu PNL DA
208. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
209. Terente Eugen USR DA
210. Thellmann Christine PNL DA
211. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
212. Tobă Francisc - DA
213. Toda Daniel-Liviu USR DA
214. Todosiu Beniamin USR DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Toma Vasilică PSD DA
217. Trăilă Cristina PNL DA
218. Tudorache Daniel PSD DA
219. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
220. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
221. Tușa Adriana Diana PSD DA
222. Țachianu Marian PSD DA
223. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
225. Varga Glad-Aurel PNL DA
226. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
227. Vexler Silviu Minoritati DA
228. Vulpescu Ioan PSD DA
229. Zakarias Zoltán UDMR DA
230. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 20:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro