Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.06.2022 > 11:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 iunie 2022, ora 11:34

Subiect vot: Vot final
PHC 48/2022 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Noul cadru al UE pentru mobilitatea urbană COM(2021)811
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:234 81 47 38 22 15 13 18
- voturi pentru (DA):230 81 47 37 22 15 13 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bulai Oana-Gianina PSD DA
36. Burciu Cristina PNL DA
37. Buzoianu Diana-Anda USR DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Cambera Oana-Alexandra USR DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Ciubuc Ciprian - Abținere
51. Coarnă Dumitru - DA
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
56. Cristian Brian USR DA
57. Crîstici Ognean Minoritati DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dancă Ionel - DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Drancă Andrei-Iulian USR DA
64. Drulă Cătălin USR DA
65. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
66. Dumitru Florian-Emil PNL DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Enachi Raisa AUR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR DA
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Florea Daniel PSD DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Flucuș Dumitru AUR DA
78. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
79. Gál Károly UDMR DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Anamaria - DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
83. Gheba Daniel-Sorin USR DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
87. Giugea Nicolae - DA
88. Gliga Dumitrița PSD DA
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
91. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Michael PNL DA
94. Hajdu Gábor UDMR DA
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ichim Cristian-Paul USR DA
100. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
101. Ilie Victor USR DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ionescu George - DA
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
106. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
107. Kelemen Attila UDMR DA
108. Kiss János PNL DA
109. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
110. Könczei Csaba UDMR DA
111. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
112. Lasca Mihai Ioan - DA
113. Lazăr Ion-Marian USR DA
114. Lazăr Teodor USR DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
117. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
121. Mang Ioan PSD DA
122. Manta Claudiu PSD DA
123. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
124. Mărculescu Dumitru PNL DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Miftode Marius-Andrei USR DA
128. Miklós Zoltán UDMR DA
129. Mina Marian PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Mitrea Dumitrina AUR DA
132. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
133. Moisin Radu-Marin PNL DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Molnar Ervin PNL DA
136. Molnar Radu-Iulian USR DA
137. Morar Olivia-Diana PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
140. Munteanu Remus PSD DA
141. Murariu Oana USR DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nacov Gheorghe Minoritati DA
144. Nagy Szabolcs UDMR DA
145. Nagy Vasile AUR DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Năcuță Sorin PNL DA
148. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
149. Neagu Denisa-Elena USR DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Orban Ludovic - DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Paladi George-Adrian PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pavelescu Nicolae PSD DA
158. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
159. Pecingină Gheorghe PNL DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Piper-Savu Florin PSD DA
162. Plăiașu Gabriel - DA
163. Polak Tudor PNL DA
164. Pop Darius AUR DA
165. Pop Rareș Tudor USR DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Dan-Cristian PSD DA
168. Predescu Ana-Loredana PSD DA
169. Presură Alexandra PSD DA
170. Prună Cristina-Mădălina USR DA
171. Prunean Alin-Costel USR DA
172. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
173. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
174. Rizea Cristina Camelia USR DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Roman Nicolae - Abținere
178. Roșca Mircea PNL DA
179. Rujan Dumitru PNL DA
180. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
181. Salan Viorel PSD DA
182. Sandu Viorica PSD DA
183. Scripnic Lilian AUR DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Simion George-Nicolae AUR DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Stancu Paul PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Vetuța PNL DA
191. Stoian Maria PNL DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
194. Stoica Elena PSD DA
195. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
196. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Szabó Ödön UDMR DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șerban Gianina AUR DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL DA
203. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
204. Șoldan Gheorghe PSD DA
205. Șoptică Costel PNL DA
206. Ștefan Ion - DA
207. Tanasă Dan AUR DA
208. Tănase Antonel - DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Tătaru Nelu PNL DA
211. Teniță Dragoș-Cătălin USR -
212. Terente Eugen USR DA
213. Thellmann Christine PNL DA
214. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
215. Tobă Francisc - DA
216. Toda Daniel-Liviu USR DA
217. Todosiu Beniamin USR DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tudorache Daniel PSD DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Țachianu Marian PSD DA
226. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Varga Glad-Aurel PNL DA
229. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
230. Vexler Silviu Minoritati DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Zakarias Zoltán UDMR DA
233. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 20:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro