Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.06.2022 > 11:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 iunie 2022, ora 11:34

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 227/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.17/2014 privind unele măsuri de reglementare a vânzării terenurilor agricole situate în extravilan și de modificare a Legii nr.268/2001 privind privatizarea societăților de dețin în administrare terenuri proprietate publică și privată a statului cu destinație agricolă și înființarea Agenției Domeniilor Statului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:238 85 46 39 21 16 13 18
- voturi pentru (DA):159 83 46 - - 16 12 2
- voturi împotrivă (NU):8 - - 1 - - - 7
- abțineri:70 1 - 38 21 - 1 9
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR Abținere
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR Abținere
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR Abținere
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
50. Ciubuc Ciprian - Abținere
51. Coarnă Dumitru - NU
52. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
56. Cristian Brian USR Abținere
57. Crîstici Ognean Minoritati DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dancă Ionel - Abținere
61. Dehelean Silviu USR Abținere
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
64. Drulă Cătălin USR Abținere
65. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
66. Dumitru Florian-Emil PNL DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Enachi Raisa AUR Abținere
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR Abținere
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Florea Daniel PSD DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Flucuș Dumitru AUR Abținere
78. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
79. Gál Károly UDMR DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Anamaria - NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
83. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
89. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
91. Gudu Michael PNL DA
92. Hajdu Gábor UDMR DA
93. Hărătău Elena PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
98. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
99. Ilie Victor USR Abținere
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD -
102. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
103. Ionescu George - Abținere
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
105. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
106. Kelemen Attila UDMR DA
107. Kiss János PNL DA
108. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
109. Könczei Csaba UDMR DA
110. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
111. Lasca Mihai Ioan - NU
112. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
113. Lazăr Teodor USR Abținere
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
116. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
120. Mang Ioan PSD DA
121. Manta Claudiu PSD DA
122. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
123. Mărculescu Dumitru PNL DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
127. Miklós Zoltán UDMR DA
128. Mina Marian PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
131. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
132. Moisin Radu-Marin PNL DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Molnar Ervin PNL DA
135. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
136. Morar Olivia-Diana PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
138. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
139. Munteanu Remus PSD DA
140. Murariu Oana USR Abținere
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nacov Gheorghe Minoritati DA
143. Nagy Szabolcs UDMR DA
144. Nagy Vasile AUR Abținere
145. Nassar Rodica PSD DA
146. Năcuță Sorin PNL DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
148. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
149. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Orban Ludovic - Abținere
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Özmen Oana-Marciana PNL DA
156. Paladi George-Adrian PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pavelescu Nicolae PSD DA
159. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
160. Pecingină Gheorghe PNL DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Piper-Savu Florin PSD DA
163. Plăiașu Gabriel - Abținere
164. Polak Tudor PNL DA
165. Pop Darius AUR Abținere
166. Pop Rareș Tudor USR Abținere
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Dan-Cristian PSD DA
169. Predescu Ana-Loredana PSD DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
172. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
173. Prunean Alin-Costel USR Abținere
174. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
175. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
176. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
178. Roman Florin-Claudiu PNL DA
179. Roman Nicolae - DA
180. Roșca Mircea PNL DA
181. Rujan Dumitru PNL DA
182. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
183. Salan Viorel PSD DA
184. Sandu Viorica PSD DA
185. Scripnic Lilian AUR Abținere
186. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Simion George-Nicolae AUR Abținere
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Stancu Paul PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Vetuța PNL DA
193. Stoian Maria PNL DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
196. Stoica Elena PSD DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
198. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
202. Șerban Gianina AUR Abținere
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șișcu George PNL DA
205. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
206. Șoldan Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Șovăială Constantin - NU
209. Ștefan Ion - NU
210. Tanasă Dan AUR Abținere
211. Tănase Antonel - Abținere
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
215. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
216. Terente Eugen USR Abținere
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
219. Tobă Francisc - NU
220. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
221. Todosiu Beniamin USR Abținere
222. Toma Ilie PSD DA
223. Toma Vasilică PSD DA
224. Trăilă Cristina PNL DA
225. Tudorache Daniel PSD DA
226. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
227. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
232. Varga Glad-Aurel PNL DA
233. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
234. Vexler Silviu Minoritati DA
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Zakarias Zoltán UDMR DA
237. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 13:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro