Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.06.2022 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 iunie 2022, ora 11:42

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 515/2019 Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.165/2018 privind acordarea biletelor de valoare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:245 86 50 40 21 16 13 19
- voturi pentru (DA):238 86 50 40 21 16 12 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:6 - - - - - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra USR DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Ciubuc Ciprian - DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dancă Ionel - DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR DA
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Enachi Raisa AUR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Fălcoi Nicu USR DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Florea Daniel PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Flucuș Dumitru AUR DA
80. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
81. Gál Károly UDMR DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Anamaria - DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin USR DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
89. Giugea Nicolae - DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hajdu Gábor UDMR DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ichim Cristian-Paul USR DA
103. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
104. Ilie Victor USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George - Abținere
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Könczei Csaba UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - DA
117. Lazăr Ion-Marian USR DA
118. Lazăr Teodor USR DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR DA
132. Miklós Zoltán UDMR DA
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Mitrea Dumitrina AUR DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
137. Moisin Radu-Marin PNL DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Molnar Ervin PNL DA
140. Molnar Radu-Iulian USR DA
141. Morar Olivia-Diana PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nacov Gheorghe Minoritati DA
148. Nagy Szabolcs UDMR DA
149. Nagy Vasile AUR DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năcuță Sorin PNL DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
154. Neagu Denisa-Elena USR DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechita Aurel PSD DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Orban Ludovic - Abținere
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Özmen Oana-Marciana PNL DA
161. Paladi George-Adrian PSD DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD DA
167. Plăiașu Gabriel - Abținere
168. Polak Tudor PNL DA
169. Pop Darius AUR DA
170. Pop Rareș Tudor USR DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Dan-Cristian PSD DA
173. Predescu Ana-Loredana PSD DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Prunean Alin-Costel USR DA
178. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
179. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
180. Rizea Cristina Camelia USR DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Nicolae - DA
184. Roșca Mircea PNL DA
185. Rujan Dumitru PNL DA
186. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
187. Salan Viorel PSD DA
188. Sandu Viorica PSD DA
189. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
190. Scripnic Lilian AUR DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Simion George-Nicolae AUR DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Stancu Paul PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Vetuța PNL DA
198. Stoian Maria PNL DA
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
200. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
201. Stoica Elena PSD DA
202. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
203. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șerban Gianina AUR DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
211. Șoldan Gheorghe PSD DA
212. Șoptică Costel PNL DA
213. Ștefan Ion - DA
214. Tanasă Dan AUR DA
215. Tănase Antonel - Abținere
216. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
217. Tătaru Nelu PNL DA
218. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
219. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
220. Terente Eugen USR DA
221. Thellmann Christine PNL DA
222. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
223. Tobă Francisc - DA
224. Toda Daniel-Liviu USR DA
225. Todosiu Beniamin USR DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Toma Vasilică PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL DA
229. Tudorache Daniel PSD DA
230. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
231. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Tuță George-Cristian PNL DA
235. Țachianu Marian PSD DA
236. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
237. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Varga Glad-Aurel PNL DA
240. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vulpescu Ioan PSD DA
243. Zakarias Zoltán UDMR DA
244. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 1:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro