Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.06.2022 > 11:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 iunie 2022, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 196/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.126/2018 privind piețele de instrumente financiare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 85 53 41 21 16 14 18
- voturi pentru (DA):237 85 52 41 21 16 13 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:11 - 1 - - - 1 9
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra USR DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chira Claudiu-Martin - Abținere
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Coarnă Dumitru - DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin USR DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
92. Giugea Nicolae - Abținere
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul USR DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George - Abținere
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Könczei Csaba UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
128. Mang Ioan PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
131. Mărculescu Dumitru PNL DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Miklós Zoltán UDMR DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mitrea Dumitrina AUR DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Morar Olivia-Diana PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Murariu Oana USR DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nacov Gheorghe Minoritati DA
150. Nagy Szabolcs UDMR DA
151. Nagy Vasile AUR DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Năcuță Sorin PNL DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
156. Neagu Denisa-Elena USR DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Orban Ludovic - Abținere
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Özmen Oana-Marciana PNL DA
163. Paladi George-Adrian PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pavelescu Nicolae PSD DA
166. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
167. Pecingină Gheorghe PNL DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Piper-Savu Florin PSD DA
171. Plăiașu Gabriel - Abținere
172. Polak Tudor PNL DA
173. Pop Darius AUR DA
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Prunean Alin-Costel USR DA
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
183. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
184. Rizea Cristina Camelia USR DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - DA
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Rujan Dumitru PNL DA
190. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
191. Salan Viorel PSD DA
192. Sandu Viorica PSD DA
193. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
194. Scripnic Lilian AUR DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Simion George-Nicolae AUR DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Paul PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Vetuța PNL DA
202. Stoian Maria PNL DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
205. Stoica Elena PSD DA
206. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
207. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șerban Gianina AUR DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL DA
214. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
215. Șoldan Gheorghe PSD DA
216. Șoptică Costel PNL DA
217. Ștefan Ion - Abținere
218. Tanasă Dan AUR DA
219. Tănase Antonel - Abținere
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Tătaru Nelu PNL DA
222. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
223. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
224. Terente Eugen USR DA
225. Thellmann Christine PNL DA
226. Tobă Francisc - DA
227. Toda Daniel-Liviu USR DA
228. Todosiu Beniamin USR DA
229. Toma Ilie PSD DA
230. Toma Vasilică PSD DA
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Tudorache Daniel PSD DA
233. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
234. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
235. Turcan Raluca PNL DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Tuță George-Cristian PNL DA
238. Țachianu Marian PSD DA
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
240. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vulpescu Ioan PSD DA
246. Zakarias Zoltán UDMR DA
247. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 20:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro