Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.06.2022 > 11:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 iunie 2022, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 138/2022 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:247 84 52 40 22 16 14 19
- voturi pentru (DA):247 84 52 40 22 16 14 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra USR DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chira Claudiu-Martin - DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Coarnă Dumitru - DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin USR DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
92. Giugea Nicolae - DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul USR DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George - DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Könczei Csaba UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
128. Mang Ioan PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
131. Mărculescu Dumitru PNL DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Miklós Zoltán UDMR DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mitrea Dumitrina AUR DA
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
140. Moisin Radu-Marin PNL DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Molnar Ervin PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR DA
144. Morar Olivia-Diana PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
147. Munteanu Remus PSD DA
148. Murariu Oana USR DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nacov Gheorghe Minoritati DA
151. Nagy Szabolcs UDMR DA
152. Nagy Vasile AUR DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Năcuță Sorin PNL DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neagu Denisa-Elena USR DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Orban Ludovic - DA
162. Özmen Oana-Marciana PNL DA
163. Paladi George-Adrian PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pavelescu Nicolae PSD DA
166. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
167. Pecingină Gheorghe PNL DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Piper-Savu Florin PSD DA
171. Plăiașu Gabriel - DA
172. Polak Tudor PNL DA
173. Pop Darius AUR DA
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Prunean Alin-Costel USR DA
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
183. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
184. Rizea Cristina Camelia USR DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - DA
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Rujan Dumitru PNL DA
190. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
191. Salan Viorel PSD DA
192. Sandu Viorica PSD DA
193. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
194. Scripnic Lilian AUR DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Simion George-Nicolae AUR DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Paul PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Vetuța PNL DA
202. Stoian Maria PNL DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
205. Stoica Elena PSD DA
206. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
207. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șerban Gianina AUR DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL DA
214. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
215. Șoldan Gheorghe PSD DA
216. Șoptică Costel PNL DA
217. Ștefan Ion - DA
218. Tanasă Dan AUR DA
219. Tănase Antonel - DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Tătaru Nelu PNL DA
222. Terente Eugen USR DA
223. Thellmann Christine PNL DA
224. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
225. Tobă Francisc - DA
226. Toda Daniel-Liviu USR DA
227. Todosiu Beniamin USR DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Toma Vasilică PSD DA
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Tudorache Daniel PSD DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
234. Turcan Raluca PNL DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Tuță George-Cristian PNL DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
239. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Varga Glad-Aurel PNL DA
242. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
243. Vexler Silviu Minoritati DA
244. Vulpescu Ioan PSD DA
245. Zakarias Zoltán UDMR DA
246. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 1:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro