Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.06.2022 > 11:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 iunie 2022, ora 11:47

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 499/2017 Lege privind completarea art.28 din Legea nr. 370/2004 pentru alegerea Președintelui României
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:246 85 51 41 22 16 13 18
- voturi pentru (DA):223 85 51 41 - 16 13 17
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:22 - - - 22 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR Abținere
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra USR DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR Abținere
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chira Claudiu-Martin - DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Coarnă Dumitru - DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR Abținere
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR Abținere
83. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin USR DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
91. Giugea Nicolae - DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul USR DA
105. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
106. Ilie Victor USR DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George - DA
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
113. Kelemen Attila UDMR DA
114. Kiss János PNL DA
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
116. Könczei Csaba UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lasca Mihai Ioan - NU
119. Lazăr Ion-Marian USR DA
120. Lazăr Teodor USR DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Miklós Zoltán UDMR DA
134. Mina Marian PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
137. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
138. Moisin Radu-Marin PNL DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Morar Olivia-Diana PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Murariu Oana USR DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nacov Gheorghe Minoritati DA
149. Nagy Szabolcs UDMR DA
150. Nagy Vasile AUR Abținere
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
155. Neagu Denisa-Elena USR DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Orban Ludovic - DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Özmen Oana-Marciana PNL DA
161. Paladi George-Adrian PSD DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
165. Pecingină Gheorghe PNL DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Piper-Savu Florin PSD DA
169. Plăiașu Gabriel - DA
170. Polak Tudor PNL DA
171. Pop Darius AUR Abținere
172. Pop Rareș Tudor USR DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Dan-Cristian PSD DA
175. Predescu Ana-Loredana PSD DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Prunean Alin-Costel USR DA
180. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
181. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
182. Rizea Cristina Camelia USR DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Nicolae - DA
186. Roșca Mircea PNL DA
187. Rujan Dumitru PNL DA
188. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
189. Salan Viorel PSD DA
190. Sandu Viorica PSD DA
191. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
192. Scripnic Lilian AUR Abținere
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simion George-Nicolae AUR Abținere
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stoian Maria PNL DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
203. Stoica Elena PSD DA
204. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
205. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Szabó Ödön UDMR DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șerban Gianina AUR Abținere
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
213. Șoldan Gheorghe PSD DA
214. Șoptică Costel PNL DA
215. Ștefan Ion - DA
216. Tanasă Dan AUR Abținere
217. Tănase Antonel - DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Tătaru Nelu PNL DA
220. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
221. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
222. Terente Eugen USR DA
223. Thellmann Christine PNL DA
224. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
225. Tobă Francisc - DA
226. Toda Daniel-Liviu USR DA
227. Todosiu Beniamin USR DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Toma Vasilică PSD DA
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Tudorache Daniel PSD DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
234. Turcan Raluca PNL DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Tuță George-Cristian PNL DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
239. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
242. Vexler Silviu Minoritati DA
243. Vulpescu Ioan PSD DA
244. Zakarias Zoltán UDMR DA
245. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 1:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro