Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:41

Subiect vot: Vot final
PHC 49/2022 privind vacantarea unei funcții de secretar al Camerei Deputaților și membru al Biroului permanent al Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:239 82 47 40 23 15 15 17
- voturi pentru (DA):223 81 46 30 23 15 15 13
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:11 - - 10 - - - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR Abținere
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR DA
43. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chira Claudiu-Martin - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubuc Ciprian - DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - NU
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL DA
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristian Brian USR Abținere
56. Crîstici Ognean Minoritati DA
57. Crușoveanu Marian PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL -
60. Dancă Ionel - DA
61. Dămureanu Ringo AUR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
65. Dumitru Florian-Emil PNL DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Enachi Raisa AUR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Feodor Silviu Minoritati DA
71. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Daniel PSD DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Flucuș Dumitru AUR DA
77. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Gál Károly UDMR DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Anamaria - NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
83. Gheba Daniel-Sorin USR DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
87. Giugea Nicolae - DA
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grosaru Andi-Gabriel - DA
94. Gudu Michael PNL DA
95. Hajdu Gábor UDMR DA
96. Havârneanu Filip USR DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
110. Kelemen Attila UDMR DA
111. Kiss János PNL DA
112. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
113. Könczei Csaba UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - NU
117. Lazăr Ion-Marian USR DA
118. Lazăr Teodor USR DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Morar Olivia-Diana PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Murariu Oana USR Abținere
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nagy Vasile AUR DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năcuță Sorin PNL DA
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Niță Nicu PSD -
156. Orban Ludovic - DA
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana PNL DA
160. Paladi George-Adrian PSD DA
161. Panait Radu USR DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Plăiașu Gabriel - DA
169. Polak Tudor PNL DA
170. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
171. Pop Darius AUR DA
172. Pop Rareș Tudor USR DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
175. Popica Eduard-Andrei PSD DA
176. Predescu Ana-Loredana PSD DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
180. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roșca Mircea PNL DA
183. Rujan Dumitru PNL DA
184. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Scripnic Lilian AUR DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Stancu Ionel Minoritati DA
191. Stancu Paul PSD DA
192. Stângă George-Cătălin PNL DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Stoica Diana USR DA
195. Stoica Elena PSD DA
196. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
198. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șandru Cosmin PNL DA
202. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
203. Șerban Gianina AUR DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șișcu George PNL DA
206. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
207. Șoldan Gheorghe PSD DA
208. Șoptică Costel PNL DA
209. Tanasă Dan AUR DA
210. Tănase Antonel - DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Tătaru Nelu PNL DA
213. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
214. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
215. Terente Eugen USR DA
216. Thellmann Christine PNL DA
217. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
218. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
219. Todosiu Beniamin USR DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Toma Vasilică PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
224. Tudorache Daniel PSD DA
225. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
226. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Tuță George-Cristian PNL DA
230. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
232. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Volosatîi Boris AUR DA
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Wiener Adrian USR DA
238. Zakarias Zoltán UDMR DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 11:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro