Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:41

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind alegerea unui secretar al Camerei Deputatilor (PHCD 50/2022).
PHC 50/2022 privind alegerea unui secretar al Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:235 82 44 38 23 15 15 18
- voturi pentru (DA):226 81 43 35 23 15 15 14
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:3 - 1 2 - - - -
- nu au votat:3 1 - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR DA
42. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubuc Ciprian - DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - NU
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristian Brian USR -
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dancă Ionel - DA
60. Dămureanu Ringo AUR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drulă Cătălin USR DA
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
64. Dumitru Florian-Emil PNL DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Enachi Raisa AUR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Feodor Silviu Minoritati DA
70. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Daniel PSD DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Flucuș Dumitru AUR DA
76. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gál Károly UDMR DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Anamaria - NU
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin USR DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
86. Giugea Nicolae - DA
87. Giurgiu Adrian USR DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
89. Gliga Dumitrița PSD DA
90. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
91. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
92. Grosaru Andi-Gabriel - DA
93. Gudu Michael PNL DA
94. Hajdu Gábor UDMR DA
95. Havârneanu Filip USR DA
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ionescu George - DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
108. Kelemen Attila UDMR DA
109. Kiss János PNL DA
110. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
111. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
112. Könczei Csaba UDMR DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
115. Lasca Mihai Ioan - NU
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lupu Andrei-Răzvan - -
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
126. Mang Ioan PSD DA
127. Manta Claudiu PSD DA
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
129. Mărculescu Dumitru PNL DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Miklós Zoltán UDMR DA
134. Mina Marian PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Mitrea Dumitrina AUR DA
137. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
138. Moisin Radu-Marin PNL DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Morar Olivia-Diana PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Murariu Oana USR DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nagy Vasile AUR DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Niță Nicu PSD -
155. Orban Ludovic - DA
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL Abținere
159. Paladi George-Adrian PSD DA
160. Panait Radu USR DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD DA
167. Plăiașu Gabriel - DA
168. Polak Tudor PNL DA
169. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
170. Pop Darius AUR DA
171. Pop Rareș Tudor USR DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
174. Popica Eduard-Andrei PSD DA
175. Predescu Ana-Loredana PSD DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR DA
178. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
179. Rizea Cristina Camelia USR DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Rujan Dumitru PNL DA
182. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
183. Salan Viorel PSD DA
184. Sandu Viorica PSD DA
185. Scripnic Lilian AUR DA
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Stancu Ionel Minoritati DA
189. Stancu Paul PSD DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Stoica Diana USR DA
192. Stoica Elena PSD DA
193. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
194. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
195. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șandru Cosmin PNL DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șerban Gianina AUR DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
203. Șoldan Gheorghe PSD DA
204. Șoptică Costel PNL DA
205. Tanasă Dan AUR DA
206. Tănase Antonel - DA
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
208. Tătaru Nelu PNL DA
209. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
210. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
211. Terente Eugen USR DA
212. Thellmann Christine PNL DA
213. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
214. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
215. Todosiu Beniamin USR DA
216. Toma Ilie PSD DA
217. Toma Vasilică PSD DA
218. Trăilă Cristina PNL DA
219. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
220. Tudorache Daniel PSD DA
221. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
222. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Tuță George-Cristian PNL DA
226. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Volosatîi Boris AUR DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Wiener Adrian USR DA
234. Zakarias Zoltán UDMR DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 0:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro