Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:42

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 282/2022 pentru completarea Legii drepturilor pacientului nr.46/2003
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:240 83 47 39 24 15 15 17
- voturi pentru (DA):239 82 47 39 24 15 15 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR DA
43. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chira Claudiu-Martin - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubuc Ciprian - DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - DA
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL DA
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristian Brian USR DA
56. Crîstici Ognean Minoritati DA
57. Crușoveanu Marian PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dancă Ionel - DA
61. Dămureanu Ringo AUR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
65. Dumitru Florian-Emil PNL DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Enachi Raisa AUR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Feodor Silviu Minoritati DA
71. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Daniel PSD DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Flucuș Dumitru AUR DA
77. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Gál Károly UDMR DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Anamaria - DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
83. Gheba Daniel-Sorin USR DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
87. Giugea Nicolae - DA
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grosaru Andi-Gabriel - DA
94. Gudu Michael PNL DA
95. Hajdu Gábor UDMR DA
96. Havârneanu Filip USR DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul USR DA
105. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
110. Kelemen Attila UDMR DA
111. Kiss János PNL DA
112. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Könczei Csaba UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
117. Lasca Mihai Ioan - DA
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Lazăr Teodor USR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Ghervazen Minoritati DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lupu Andrei-Răzvan - DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
128. Mang Ioan PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
131. Mărculescu Dumitru PNL DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Miklós Zoltán UDMR DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mitrea Dumitrina AUR DA
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
140. Moisin Radu-Marin PNL DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Molnar Ervin PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR DA
144. Morar Olivia-Diana PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
147. Munteanu Remus PSD DA
148. Murariu Oana USR DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nagy Vasile AUR DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Niță Nicu PSD -
157. Orban Ludovic - DA
158. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Özmen Oana-Marciana PNL DA
161. Paladi George-Adrian PSD DA
162. Panait Radu USR DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pavelescu Nicolae PSD DA
165. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Piper-Savu Florin PSD DA
169. Plăiașu Gabriel - DA
170. Polak Tudor PNL DA
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
172. Pop Darius AUR DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
181. Rizea Cristina Camelia USR DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roșca Mircea PNL DA
184. Rujan Dumitru PNL DA
185. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
186. Salan Viorel PSD DA
187. Sandu Viorica PSD DA
188. Scripnic Lilian AUR DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stângă George-Cătălin PNL DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
196. Stoica Diana USR DA
197. Stoica Elena PSD DA
198. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
199. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
200. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
201. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șerban Gianina AUR DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șișcu George PNL DA
207. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
208. Șoldan Gheorghe PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Tanasă Dan AUR DA
211. Tănase Antonel - DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
215. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
216. Terente Eugen USR DA
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
219. Toda Daniel-Liviu USR DA
220. Todosiu Beniamin USR DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Toma Vasilică PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
225. Tudorache Daniel PSD DA
226. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
227. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Tuță George-Cristian PNL DA
231. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
233. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
234. Vexler Silviu Minoritati DA
235. Volosatîi Boris AUR DA
236. Vulpescu Ioan PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Wiener Adrian USR DA
239. Zakarias Zoltán UDMR DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 11:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro