Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 207/2019 Legea pentru modificarea art.1 alin.(2) din Decretul-lege nr.118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri, și pentru stabilirea unor măsuri necesare aplicării Ordonanței Guvernului nr.105/1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de către regimurile instaurate în România cu începere de la 6 septembrie 1940 până la 6 martie 1945 din motive etnice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:235 81 46 39 23 14 15 17
- voturi pentru (DA):207 80 46 38 1 14 15 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:25 - - - 22 - - 3
- nu au votat:2 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR Abținere
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR Abținere
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chira Claudiu-Martin - DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubuc Ciprian - DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru - Abținere
50. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
51. Constantin Daniel PNL DA
52. Cristea Andi-Lucian PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Crîstici Ognean Minoritati DA
55. Crușoveanu Marian PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dancă Ionel - DA
59. Dămureanu Ringo AUR Abținere
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drulă Cătălin USR DA
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
63. Dumitru Florian-Emil PNL DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Enachi Raisa AUR Abținere
66. Farago Petru UDMR DA
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Feodor Silviu Minoritati DA
69. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Daniel PSD DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Flucuș Dumitru AUR Abținere
75. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Gál Károly UDMR DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Anamaria - Abținere
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin USR DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Giugea Nicolae - DA
85. Giurgiu Adrian USR DA
86. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
87. Gliga Dumitrița PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
90. Grosaru Andi-Gabriel - NU
91. Gudu Michael PNL DA
92. Hajdu Gábor UDMR DA
93. Havârneanu Filip USR DA
94. Hărătău Elena PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
97. Huțu Alexandra PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ichim Cristian-Paul USR DA
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
108. Kelemen Attila UDMR DA
109. Kiss János PNL DA
110. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
111. Könczei Csaba UDMR DA
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
113. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
114. Lasca Mihai Ioan - Abținere
115. Lazăr Ion-Marian USR DA
116. Lazăr Teodor USR DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lupu Andrei-Răzvan - DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR DA
132. Miklós Zoltán UDMR DA
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
136. Moisin Radu-Marin PNL DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Molnar Ervin PNL DA
139. Molnar Radu-Iulian USR DA
140. Morar Olivia-Diana PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
143. Murariu Oana USR DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nagy Vasile AUR Abținere
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Năcuță Sorin PNL DA
148. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechita Aurel PSD DA
151. Niță Nicu PSD -
152. Orban Ludovic - DA
153. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Özmen Oana-Marciana PNL DA
156. Paladi George-Adrian PSD DA
157. Panait Radu USR DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pavelescu Nicolae PSD DA
160. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Piper-Savu Florin PSD DA
164. Plăiașu Gabriel - DA
165. Polak Tudor PNL DA
166. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
167. Pop Darius AUR Abținere
168. Pop Rareș Tudor USR DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
171. Popica Eduard-Andrei PSD DA
172. Predescu Ana-Loredana PSD DA
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
176. Rizea Cristina Camelia USR DA
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
178. Roșca Mircea PNL DA
179. Rujan Dumitru PNL DA
180. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
181. Salan Viorel PSD DA
182. Sandu Viorica PSD DA
183. Scripnic Lilian AUR Abținere
184. Seidler Cristian-Gabriel USR -
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Stancu Ionel Minoritati DA
187. Stancu Paul PSD DA
188. Stângă George-Cătălin PNL DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
191. Stoica Diana USR DA
192. Stoica Elena PSD DA
193. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
194. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
195. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șandru Cosmin PNL DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șerban Gianina AUR Abținere
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL DA
203. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
204. Șoldan Gheorghe PSD DA
205. Șoptică Costel PNL DA
206. Tanasă Dan AUR Abținere
207. Tănase Antonel - DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Tătaru Nelu PNL DA
210. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
211. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
212. Terente Eugen USR DA
213. Thellmann Christine PNL DA
214. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
215. Toda Daniel-Liviu USR DA
216. Todosiu Beniamin USR DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Toma Vasilică PSD DA
219. Trăilă Cristina PNL DA
220. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
221. Tudorache Daniel PSD DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Tuță George-Cristian PNL DA
226. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Volosatîi Boris AUR Abținere
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Wiener Adrian USR DA
234. Zakarias Zoltán UDMR DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 11:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro