Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 318/2019 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.2/2001 privind regimul juridic al contravențiilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 81 46 41 23 13 15 17
- voturi pentru (DA):235 80 46 41 23 13 15 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chira Claudiu-Martin - DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubuc Ciprian - DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Coarnă Dumitru - DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Constantin Daniel PNL DA
50. Cristea Andi-Lucian PSD DA
51. Cristian Brian USR DA
52. Crîstici Ognean Minoritati DA
53. Crușoveanu Marian PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dancă Ionel - DA
57. Dămureanu Ringo AUR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Feodor Silviu Minoritati DA
67. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
68. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
69. Florea Daniel PSD DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Flucuș Dumitru AUR DA
73. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Gál Károly UDMR DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Anamaria - DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
79. Gheba Daniel-Sorin USR DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
83. Giugea Nicolae - DA
84. Giurgiu Adrian USR DA
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
89. Gudu Michael PNL DA
90. Hajdu Gábor UDMR DA
91. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
92. Havârneanu Filip USR DA
93. Hărătău Elena PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
96. Huțu Alexandra PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ichim Cristian-Paul USR DA
101. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
102. Ilie Victor USR DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR DA
105. Ionescu George - DA
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
108. Kelemen Attila UDMR DA
109. Kiss János PNL DA
110. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
111. Könczei Csaba UDMR DA
112. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
113. Lasca Mihai Ioan - DA
114. Lazăr Ion-Marian USR DA
115. Lazăr Teodor USR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
119. Lupu Andrei-Răzvan - DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manta Claudiu PSD DA
125. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
126. Mărculescu Dumitru PNL DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Miftode Marius-Andrei USR DA
130. Miklós Zoltán UDMR DA
131. Mina Marian PSD DA
132. Mircea Florin PSD DA
133. Miruță Radu-Dinel USR DA
134. Mitrea Dumitrina AUR DA
135. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
136. Moisin Radu-Marin PNL DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Molnar Ervin PNL DA
139. Molnar Radu-Iulian USR DA
140. Morar Olivia-Diana PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
143. Munteanu Remus PSD DA
144. Murariu Oana USR DA
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nagy Vasile AUR DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năcuță Sorin PNL DA
149. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Niță Nicu PSD -
153. Orban Ludovic - DA
154. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Özmen Oana-Marciana PNL DA
157. Paladi George-Adrian PSD DA
158. Panait Radu USR DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pavelescu Nicolae PSD DA
161. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Piper-Savu Florin PSD DA
165. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
166. Plăiașu Gabriel - DA
167. Polak Tudor PNL DA
168. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
169. Pop Darius AUR DA
170. Pop Rareș Tudor USR DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
173. Popica Eduard-Andrei PSD DA
174. Predescu Ana-Loredana PSD DA
175. Presură Alexandra PSD DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
178. Rizea Cristina Camelia USR DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
180. Roșca Mircea PNL DA
181. Rujan Dumitru PNL DA
182. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
183. Salan Viorel PSD DA
184. Sandu Viorica PSD DA
185. Scripnic Lilian AUR DA
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Stancu Ionel Minoritati DA
189. Stancu Paul PSD DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
192. Stoica Diana USR DA
193. Stoica Elena PSD DA
194. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
195. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
196. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Szabó Ödön UDMR DA
199. Șandru Cosmin PNL DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
201. Șerban Gianina AUR DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șișcu George PNL DA
204. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
205. Șoldan Gheorghe PSD DA
206. Șoptică Costel PNL DA
207. Tanasă Dan AUR DA
208. Tănase Antonel - DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Tătaru Nelu PNL DA
211. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
212. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
213. Terente Eugen USR DA
214. Thellmann Christine PNL DA
215. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
216. Toda Daniel-Liviu USR DA
217. Todosiu Beniamin USR DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Tuță George-Cristian PNL DA
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
229. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
230. Vexler Silviu Minoritati DA
231. Volosatîi Boris AUR DA
232. Vulpescu Ioan PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Wiener Adrian USR DA
235. Zakarias Zoltán UDMR DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 0:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro