Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 85/2015 pentru constituirea, organizarea și funcționarea Corpului experților și evaluatorilor tehnici auto din România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 81 46 42 23 12 14 18
- voturi pentru (DA):235 80 46 42 23 12 14 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dancă Ionel - DA
58. Dămureanu Ringo AUR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Enachi Raisa AUR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Feodor Silviu Minoritati DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Florea Daniel PSD DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Flucuș Dumitru AUR DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Gál Károly UDMR DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Anamaria - DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
82. Giurgiu Adrian USR DA
83. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
84. Gliga Dumitrița PSD DA
85. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
86. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
87. Grosaru Andi-Gabriel - DA
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hajdu Gábor UDMR DA
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Havârneanu Filip USR DA
92. Hărătău Elena PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
95. Huțu Alexandra PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Ichim Cristian-Paul USR DA
99. Ilie Victor USR DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR DA
102. Ionescu George - DA
103. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
104. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
105. Kelemen Attila UDMR DA
106. Kiss János PNL DA
107. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
108. Könczei Csaba UDMR DA
109. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
110. Lasca Mihai Ioan - DA
111. Lazăr Ion-Marian USR DA
112. Lazăr Teodor USR DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
116. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
117. Lupu Andrei-Răzvan - DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
121. Mang Ioan PSD DA
122. Manta Claudiu PSD DA
123. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
124. Mărculescu Dumitru PNL DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Miftode Marius-Andrei USR DA
128. Miklós Zoltán UDMR DA
129. Mina Marian PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Miruță Radu-Dinel USR DA
132. Mitrea Dumitrina AUR DA
133. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
134. Moisin Radu-Marin PNL DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Molnar Ervin PNL DA
137. Molnar Radu-Iulian USR DA
138. Morar Olivia-Diana PNL DA
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
140. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
141. Munteanu Remus PSD DA
142. Murariu Oana USR DA
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nagy Vasile AUR DA
145. Nassar Rodica PSD DA
146. Năcuță Sorin PNL DA
147. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechita Aurel PSD DA
150. Niță Nicu PSD -
151. Orban Ludovic - DA
152. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Özmen Oana-Marciana PNL DA
155. Paladi George-Adrian PSD DA
156. Panait Radu USR DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pavelescu Nicolae PSD DA
159. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Piper-Savu Florin PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Plăiașu Gabriel - DA
165. Polak Tudor PNL DA
166. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
167. Pop Darius AUR DA
168. Pop Rareș Tudor USR DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
171. Popica Eduard-Andrei PSD DA
172. Predescu Ana-Loredana PSD DA
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
176. Rizea Cristina Camelia USR DA
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
178. Roșca Mircea PNL DA
179. Rujan Dumitru PNL DA
180. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
181. Salan Viorel PSD DA
182. Sandu Viorica PSD DA
183. Scripnic Lilian AUR DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Stancu Ionel Minoritati DA
187. Stancu Paul PSD DA
188. Stângă George-Cătălin PNL DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
191. Stoica Diana USR DA
192. Stoica Elena PSD DA
193. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
194. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
195. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șandru Cosmin PNL DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șerban Gianina AUR DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL DA
203. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
204. Șoldan Gheorghe PSD DA
205. Șoptică Costel PNL DA
206. Șovăială Constantin - DA
207. Tanasă Dan AUR DA
208. Tănase Antonel - DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Tătaru Nelu PNL DA
211. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
212. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
213. Terente Eugen USR DA
214. Thellmann Christine PNL DA
215. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
216. Toda Daniel-Liviu USR DA
217. Todosiu Beniamin USR DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Tuță George-Cristian PNL DA
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
229. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
230. Vexler Silviu Minoritati DA
231. Volosatîi Boris AUR DA
232. Vulpescu Ioan PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Wiener Adrian USR DA
235. Zakarias Zoltán UDMR DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 19:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro