Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:55

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 389/2020 privind unele măsuri financiare în domeniul sanitar în contextul situației epidemiologice determinate de răspândirea coronavirusului Covid-19
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:242 81 49 42 24 13 15 18
- voturi pentru (DA):240 80 49 42 24 13 15 17
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubuc Ciprian - DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristian Brian USR DA
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dancă Ionel - DA
60. Dămureanu Ringo AUR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drulă Cătălin USR DA
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
64. Dumitru Florian-Emil PNL DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Enachi Raisa AUR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Feodor Silviu Minoritati DA
70. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Daniel PSD DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Flucuș Dumitru AUR DA
76. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gál Károly UDMR DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Anamaria - DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin USR DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
86. Giurgiu Adrian USR DA
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
88. Gliga Dumitrița PSD DA
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - NU
92. Gudu Michael PNL DA
93. Hajdu Gábor UDMR DA
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
95. Havârneanu Filip USR DA
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul USR DA
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
114. Könczei Csaba UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - DA
117. Lazăr Ion-Marian USR DA
118. Lazăr Teodor USR DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Miruță Radu-Dinel USR DA
138. Mitrea Dumitrina AUR DA
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
140. Moisin Radu-Marin PNL DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Molnar Ervin PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR DA
144. Morar Olivia-Diana PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
147. Munteanu Remus PSD DA
148. Murariu Oana USR DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nagy Vasile AUR DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Niță Nicu PSD -
157. Orban Ludovic - DA
158. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Özmen Oana-Marciana PNL DA
161. Paladi George-Adrian PSD DA
162. Panait Radu USR DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pavelescu Nicolae PSD DA
165. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Piper-Savu Florin PSD DA
169. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
170. Plăiașu Gabriel - DA
171. Polak Tudor PNL DA
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
173. Pop Darius AUR DA
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
177. Popica Eduard-Andrei PSD DA
178. Predescu Ana-Loredana PSD DA
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
182. Rizea Cristina Camelia USR DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
184. Roșca Mircea PNL DA
185. Rujan Dumitru PNL DA
186. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
187. Salan Viorel PSD DA
188. Sandu Viorica PSD DA
189. Scripnic Lilian AUR DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Stancu Ionel Minoritati DA
193. Stancu Paul PSD DA
194. Stângă George-Cătălin PNL DA
195. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
196. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
197. Stoica Diana USR DA
198. Stoica Elena PSD DA
199. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
200. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
201. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șandru Cosmin PNL DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șerban Gianina AUR DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
210. Șoldan Gheorghe PSD DA
211. Șoptică Costel PNL DA
212. Șovăială Constantin - DA
213. Tanasă Dan AUR DA
214. Tănase Antonel - DA
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Tătaru Nelu PNL DA
217. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
218. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
219. Terente Eugen USR DA
220. Thellmann Christine PNL DA
221. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
222. Toda Daniel-Liviu USR DA
223. Todosiu Beniamin USR DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Toma Vasilică PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL DA
227. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
228. Tudorache Daniel PSD DA
229. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
230. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
231. Turcan Raluca PNL DA
232. Tușa Adriana Diana PSD DA
233. Tuță George-Cristian PNL DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
235. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Volosatîi Boris AUR DA
238. Vulpescu Ioan PSD DA
239. Weber Mihai PSD DA
240. Wiener Adrian USR DA
241. Zakarias Zoltán UDMR DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 19:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro