Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:55

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 617/2020 pentru modificarea legii nr.227 din 2015 privind Codul Fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:241 81 49 42 24 13 15 17
- voturi pentru (DA):186 80 49 - 24 13 15 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:53 - - 42 - - - 11
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR Abținere
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR Abținere
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
44. Chira Claudiu-Martin - Abținere
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubuc Ciprian - DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - Abținere
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristian Brian USR Abținere
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dancă Ionel - Abținere
60. Dămureanu Ringo AUR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drulă Cătălin USR Abținere
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
64. Dumitru Florian-Emil PNL DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Enachi Raisa AUR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Feodor Silviu Minoritati DA
70. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Daniel PSD DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Flucuș Dumitru AUR DA
76. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gál Károly UDMR DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Anamaria - Abținere
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
86. Giurgiu Adrian USR Abținere
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
88. Gliga Dumitrița PSD DA
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - DA
92. Gudu Michael PNL DA
93. Hajdu Gábor UDMR DA
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
95. Havârneanu Filip USR Abținere
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR Abținere
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
108. Ionescu George - Abținere
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
114. Könczei Csaba UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - DA
117. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
118. Lazăr Teodor USR Abținere
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - -
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
138. Mitrea Dumitrina AUR DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
143. Morar Olivia-Diana PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Murariu Oana USR Abținere
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nagy Vasile AUR DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năcuță Sorin PNL DA
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Niță Nicu PSD -
156. Orban Ludovic - Abținere
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana PNL DA
160. Paladi George-Adrian PSD DA
161. Panait Radu USR Abținere
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Plăiașu Gabriel - Abținere
170. Polak Tudor PNL DA
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
172. Pop Darius AUR DA
173. Pop Rareș Tudor USR Abținere
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
180. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
181. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
183. Roșca Mircea PNL DA
184. Rujan Dumitru PNL DA
185. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
186. Salan Viorel PSD DA
187. Sandu Viorica PSD DA
188. Scripnic Lilian AUR DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stângă George-Cătălin PNL DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
196. Stoica Diana USR Abținere
197. Stoica Elena PSD DA
198. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
199. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
200. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
201. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șandru Cosmin PNL DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șerban Gianina AUR DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
209. Șoldan Gheorghe PSD DA
210. Șoptică Costel PNL DA
211. Șovăială Constantin - Abținere
212. Tanasă Dan AUR DA
213. Tănase Antonel - Abținere
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Tătaru Nelu PNL DA
216. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
217. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
218. Terente Eugen USR Abținere
219. Thellmann Christine PNL DA
220. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
221. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
222. Todosiu Beniamin USR Abținere
223. Toma Ilie PSD DA
224. Toma Vasilică PSD DA
225. Trăilă Cristina PNL DA
226. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
227. Tudorache Daniel PSD DA
228. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
229. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
230. Turcan Raluca PNL DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Tuță George-Cristian PNL DA
233. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
234. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Volosatîi Boris AUR DA
237. Vulpescu Ioan PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Wiener Adrian USR Abținere
240. Zakarias Zoltán UDMR DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 19:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro