Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:56

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 683/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:239 80 49 41 23 13 15 18
- voturi pentru (DA):192 79 49 - 23 13 15 13
- voturi împotrivă (NU):41 - - 41 - - - -
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR NU
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR NU
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR NU
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR NU
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR NU
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR NU
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - Abținere
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristian Brian USR NU
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dancă Ionel - Abținere
58. Dămureanu Ringo AUR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Drulă Cătălin USR NU
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Enachi Raisa AUR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Feodor Silviu Minoritati DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Daniel PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Flucuș Dumitru AUR DA
74. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Gál Károly UDMR DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Anamaria - Abținere
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin USR NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
84. Giurgiu Adrian USR NU
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
89. Grosaru Andi-Gabriel - DA
90. Gudu Michael PNL DA
91. Hajdu Gábor UDMR DA
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
93. Havârneanu Filip USR NU
94. Hărătău Elena PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
97. Huțu Alexandra PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ichim Cristian-Paul USR NU
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR NU
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR NU
106. Ionescu George - DA
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
108. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
109. Kelemen Attila UDMR DA
110. Kiss János PNL DA
111. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
112. Könczei Csaba UDMR DA
113. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
114. Lasca Mihai Ioan - Abținere
115. Lazăr Ion-Marian USR NU
116. Lazăr Teodor USR NU
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lupu Andrei-Răzvan - -
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR NU
132. Miklós Zoltán UDMR DA
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Miruță Radu-Dinel USR NU
136. Mitrea Dumitrina AUR DA
137. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
138. Moisin Radu-Marin PNL DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR NU
142. Morar Olivia-Diana PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Murariu Oana USR NU
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nagy Vasile AUR DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Niță Nicu PSD -
155. Orban Ludovic - DA
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL DA
159. Paladi George-Adrian PSD DA
160. Panait Radu USR NU
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
168. Plăiașu Gabriel - DA
169. Polak Tudor PNL DA
170. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
171. Pop Darius AUR DA
172. Pop Rareș Tudor USR NU
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
175. Popica Eduard-Andrei PSD DA
176. Predescu Ana-Loredana PSD DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR NU
179. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
180. Rizea Cristina Camelia USR NU
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
182. Roșca Mircea PNL DA
183. Rujan Dumitru PNL DA
184. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Scripnic Lilian AUR DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Stancu Ionel Minoritati DA
191. Stancu Paul PSD DA
192. Stângă George-Cătălin PNL DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
195. Stoica Diana USR NU
196. Stoica Elena PSD DA
197. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
198. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
199. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șandru Cosmin PNL DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șerban Gianina AUR DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șișcu George PNL DA
207. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
208. Șoldan Gheorghe PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Șovăială Constantin - DA
211. Tanasă Dan AUR DA
212. Tănase Antonel - DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Tătaru Nelu PNL DA
215. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
216. Terente Eugen USR NU
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
219. Toda Daniel-Liviu USR NU
220. Todosiu Beniamin USR NU
221. Toma Ilie PSD DA
222. Toma Vasilică PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
225. Tudorache Daniel PSD DA
226. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
227. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Tuță George-Cristian PNL DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
232. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Volosatîi Boris AUR DA
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Wiener Adrian USR NU
238. Zakarias Zoltán UDMR DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 0:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro