Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:57

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 600/2018 pentru abrogarea Legii nr.275 din 27 decembrie 2017 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.23/2017 privind plata defalcată a TVA
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:235 80 48 39 23 13 14 18
- voturi pentru (DA):234 79 48 39 23 13 14 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dancă Ionel - DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Feodor Silviu Minoritati DA
67. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
68. Florea Daniel PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Flucuș Dumitru AUR DA
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Gál Károly UDMR DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Anamaria - DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
82. Giugea Nicolae - DA
83. Giurgiu Adrian USR DA
84. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
85. Gliga Dumitrița PSD DA
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
87. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
88. Grosaru Andi-Gabriel - DA
89. Gudu Michael PNL DA
90. Hajdu Gábor UDMR DA
91. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
92. Havârneanu Filip USR DA
93. Hărătău Elena PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
96. Huțu Alexandra PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ichim Cristian-Paul USR DA
101. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
102. Ilie Victor USR DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR DA
105. Ionescu George - DA
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
108. Kelemen Attila UDMR DA
109. Kiss János PNL DA
110. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
111. Könczei Csaba UDMR DA
112. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
113. Lasca Mihai Ioan - DA
114. Lazăr Ion-Marian USR DA
115. Lazăr Teodor USR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
120. Lupu Andrei-Răzvan - DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
124. Mang Ioan PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
127. Mărculescu Dumitru PNL DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
130. Miftode Marius-Andrei USR DA
131. Miklós Zoltán UDMR DA
132. Mina Marian PSD DA
133. Mircea Florin PSD DA
134. Miruță Radu-Dinel USR DA
135. Mitrea Dumitrina AUR DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
137. Moisin Radu-Marin PNL DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Molnar Ervin PNL DA
140. Molnar Radu-Iulian USR DA
141. Morar Olivia-Diana PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nagy Vasile AUR DA
148. Nassar Rodica PSD DA
149. Năcuță Sorin PNL DA
150. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Niță Nicu PSD -
154. Orban Ludovic - DA
155. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Özmen Oana-Marciana PNL DA
158. Paladi George-Adrian PSD DA
159. Panait Radu USR DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pavelescu Nicolae PSD DA
162. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Piper-Savu Florin PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
167. Plăiașu Gabriel - DA
168. Polak Tudor PNL DA
169. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
170. Pop Darius AUR DA
171. Pop Rareș Tudor USR DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
174. Popica Eduard-Andrei PSD DA
175. Predescu Ana-Loredana PSD DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR DA
178. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
179. Rizea Cristina Camelia USR DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roșca Mircea PNL DA
182. Rujan Dumitru PNL DA
183. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
184. Salan Viorel PSD DA
185. Sandu Viorica PSD DA
186. Scripnic Lilian AUR DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Stancu Ionel Minoritati DA
190. Stancu Paul PSD DA
191. Stângă George-Cătălin PNL DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
194. Stoica Diana USR DA
195. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
196. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
197. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Szabó Ödön UDMR DA
200. Șandru Cosmin PNL DA
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
202. Șerban Gianina AUR DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șișcu George PNL DA
205. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
206. Șoldan Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Tanasă Dan AUR DA
209. Tănase Antonel - DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Tătaru Nelu PNL DA
212. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
213. Terente Eugen USR DA
214. Thellmann Christine PNL DA
215. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
216. Toda Daniel-Liviu USR DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Toma Vasilică PSD DA
219. Trăilă Cristina PNL DA
220. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
221. Tudorache Daniel PSD DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Tuță George-Cristian PNL DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Volosatîi Boris AUR DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Wiener Adrian USR DA
234. Zakarias Zoltán UDMR DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 12:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro