Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:58

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 647/2018 pentru respingerea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.76/2017 privind înființarea Societății Editura Didactică și Pedagogică - S.A. ca urmare a reorganizării Regiei Autonome ”Editura Didactică și Pedagogică" prin transformare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:238 81 47 41 23 13 15 18
- voturi pentru (DA):237 80 47 41 23 13 15 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chira Claudiu-Martin - DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubuc Ciprian - DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru - DA
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Constantin Daniel PNL DA
52. Cristea Andi-Lucian PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Crîstici Ognean Minoritati DA
55. Crușoveanu Marian PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dancă Ionel - DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Enachi Raisa AUR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Feodor Silviu Minoritati DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Daniel PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Flucuș Dumitru AUR DA
74. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Gál Károly UDMR DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Anamaria - DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin USR DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
84. Giugea Nicolae - DA
85. Giurgiu Adrian USR DA
86. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
87. Gliga Dumitrița PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
90. Grosaru Andi-Gabriel - DA
91. Gudu Michael PNL DA
92. Hajdu Gábor UDMR DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
94. Havârneanu Filip USR DA
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ichim Cristian-Paul USR DA
103. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
104. Ilie Victor USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ionescu George - DA
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
110. Kelemen Attila UDMR DA
111. Kiss János PNL DA
112. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
113. Könczei Csaba UDMR DA
114. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
115. Lasca Mihai Ioan - DA
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lupu Andrei-Răzvan - DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
126. Mang Ioan PSD DA
127. Manta Claudiu PSD DA
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
129. Mărculescu Dumitru PNL DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Miklós Zoltán UDMR DA
134. Mina Marian PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Miruță Radu-Dinel USR DA
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Morar Olivia-Diana PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Murariu Oana USR DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nagy Vasile AUR DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năcuță Sorin PNL DA
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Niță Nicu PSD -
156. Orban Ludovic - DA
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana PNL DA
160. Paladi George-Adrian PSD DA
161. Panait Radu USR DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Plăiașu Gabriel - DA
170. Polak Tudor PNL DA
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
172. Pop Darius AUR DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
181. Rizea Cristina Camelia USR DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roșca Mircea PNL DA
184. Rujan Dumitru PNL DA
185. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
186. Salan Viorel PSD DA
187. Sandu Viorica PSD DA
188. Scripnic Lilian AUR DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
195. Stoica Diana USR DA
196. Stoica Elena PSD DA
197. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
198. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
199. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șandru Cosmin PNL DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șerban Gianina AUR DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șișcu George PNL DA
207. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
208. Șoldan Gheorghe PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Tanasă Dan AUR DA
211. Tănase Antonel - DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
215. Terente Eugen USR DA
216. Thellmann Christine PNL DA
217. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
218. Toda Daniel-Liviu USR DA
219. Todosiu Beniamin USR DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Toma Vasilică PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
224. Tudorache Daniel PSD DA
225. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
226. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Tuță George-Cristian PNL DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Volosatîi Boris AUR DA
234. Vulpescu Ioan PSD DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Wiener Adrian USR DA
237. Zakarias Zoltán UDMR DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 0:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro