Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 11:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 11:58

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 35/2020 privind completarea art.7 alin.(1) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.28/2013 pentru aprobarea Programului Național de Dezvoltare Locală
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 81 45 41 24 13 15 17
- voturi pentru (DA):204 80 45 41 - 13 15 10
- voturi împotrivă (NU):27 - - - 24 - - 3
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR NU
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chira Claudiu-Martin - DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - NU
49. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dancă Ionel - Abținere
58. Dămureanu Ringo AUR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Enachi Raisa AUR NU
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Feodor Silviu Minoritati DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Daniel PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Flucuș Dumitru AUR NU
74. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Gál Károly UDMR DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Anamaria - NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin USR DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
84. Giugea Nicolae - DA
85. Giurgiu Adrian USR DA
86. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
87. Gliga Dumitrița PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
90. Grosaru Andi-Gabriel - DA
91. Gudu Michael PNL DA
92. Hajdu Gábor UDMR DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
94. Havârneanu Filip USR DA
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ichim Cristian-Paul USR DA
103. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
104. Ilie Victor USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ionescu George - DA
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
110. Kelemen Attila UDMR DA
111. Kiss János PNL DA
112. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
113. Könczei Csaba UDMR DA
114. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
115. Lasca Mihai Ioan - NU
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lupu Andrei-Răzvan - -
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
126. Mang Ioan PSD DA
127. Manta Claudiu PSD DA
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
129. Mărculescu Dumitru PNL DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Miklós Zoltán UDMR DA
134. Mina Marian PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Miruță Radu-Dinel USR DA
137. Mitrea Dumitrina AUR NU
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Morar Olivia-Diana PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Murariu Oana USR DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nagy Vasile AUR NU
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năcuță Sorin PNL DA
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Niță Nicu PSD -
156. Orban Ludovic - DA
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana PNL DA
160. Paladi George-Adrian PSD DA
161. Panait Radu USR DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Plăiașu Gabriel - DA
170. Polak Tudor PNL DA
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
172. Pop Darius AUR NU
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
181. Rizea Cristina Camelia USR DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roșca Mircea PNL DA
184. Rujan Dumitru PNL DA
185. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
186. Salan Viorel PSD DA
187. Sandu Viorica PSD DA
188. Scripnic Lilian AUR NU
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
195. Stoica Diana USR DA
196. Stoica Elena PSD DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
198. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șandru Cosmin PNL DA
202. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
203. Șerban Gianina AUR NU
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șișcu George PNL DA
206. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
207. Șoldan Gheorghe PSD DA
208. Șoptică Costel PNL DA
209. Tanasă Dan AUR NU
210. Tănase Antonel - DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR DA
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu USR DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Tuță George-Cristian PNL DA
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
229. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
230. Vexler Silviu Minoritati DA
231. Volosatîi Boris AUR NU
232. Vulpescu Ioan PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Wiener Adrian USR DA
235. Zakarias Zoltán UDMR DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 12:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro