Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 12:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 12:00

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 172/2020 pentru completarea articolului 2 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.33/2007 privind organizarea și funcționarea Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr.160/2012, cu modificările și completările ulterioare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:237 80 46 41 24 13 15 18
- voturi pentru (DA):233 79 46 41 24 13 15 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chira Claudiu-Martin - DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubuc Ciprian - DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru - Abținere
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Constantin Daniel PNL DA
52. Cristea Andi-Lucian PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Crîstici Ognean Minoritati DA
55. Crușoveanu Marian PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dancă Ionel - DA
59. Dămureanu Ringo AUR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drulă Cătălin USR DA
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
63. Dumitru Florian-Emil PNL DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Enachi Raisa AUR DA
66. Farago Petru UDMR DA
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Feodor Silviu Minoritati DA
69. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Daniel PSD DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Flucuș Dumitru AUR DA
75. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Gál Károly UDMR DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Anamaria - Abținere
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
81. Gheba Daniel-Sorin USR DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
85. Giugea Nicolae - DA
86. Giurgiu Adrian USR DA
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
88. Gliga Dumitrița PSD DA
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - DA
92. Gudu Michael PNL DA
93. Hajdu Gábor UDMR DA
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
95. Havârneanu Filip USR DA
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul USR DA
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
114. Könczei Csaba UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - Abținere
117. Lazăr Ion-Marian USR DA
118. Lazăr Teodor USR DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Miruță Radu-Dinel USR DA
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Morar Olivia-Diana PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Murariu Oana USR DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nagy Vasile AUR DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năcuță Sorin PNL DA
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Niță Nicu PSD -
156. Orban Ludovic - DA
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana PNL DA
160. Paladi George-Adrian PSD DA
161. Panait Radu USR DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Plăiașu Gabriel - DA
170. Polak Tudor PNL DA
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
172. Pop Darius AUR DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
181. Rizea Cristina Camelia USR DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Rujan Dumitru PNL DA
184. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Scripnic Lilian AUR DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Stancu Ionel Minoritati DA
191. Stancu Paul PSD DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
194. Stoica Diana USR DA
195. Stoica Elena PSD DA
196. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
198. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șandru Cosmin PNL DA
202. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
203. Șerban Gianina AUR DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șișcu George PNL DA
206. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
207. Șoldan Gheorghe PSD DA
208. Șoptică Costel PNL DA
209. Tanasă Dan AUR DA
210. Tănase Antonel - DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Tătaru Nelu PNL DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR DA
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu USR DA
218. Todosiu Beniamin USR DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Toma Vasilică PSD DA
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
223. Tudorache Daniel PSD DA
224. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
225. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Tuță George-Cristian PNL DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
230. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Volosatîi Boris AUR DA
233. Vulpescu Ioan PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Wiener Adrian USR DA
236. Zakarias Zoltán UDMR DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 1:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro