Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 12:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 12:00

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 618/2020 pentru modificarea LEGII nr.82 din 21 iulie 1992 privind rezervele de stat
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:237 81 46 42 24 12 14 18
- voturi pentru (DA):178 81 46 1 24 12 14 -
- voturi împotrivă (NU):55 - - 41 - - - 14
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR NU
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR NU
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR NU
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR NU
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR NU
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chira Claudiu-Martin - NU
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubuc Ciprian - Abținere
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - NU
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristian Brian USR NU
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Dancă Ionel - NU
59. Dămureanu Ringo AUR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drulă Cătălin USR NU
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
63. Dumitru Florian-Emil PNL DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Enachi Raisa AUR DA
66. Farago Petru UDMR DA
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Daniel PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Flucuș Dumitru AUR DA
74. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Gál Károly UDMR DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Anamaria - NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin USR NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
84. Giugea Nicolae - NU
85. Giurgiu Adrian USR NU
86. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
87. Gliga Dumitrița PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
90. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
91. Gudu Michael PNL DA
92. Hajdu Gábor UDMR DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
94. Havârneanu Filip USR NU
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ichim Cristian-Paul USR NU
103. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
104. Ilie Victor USR NU
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ionescu George - NU
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
110. Kelemen Attila UDMR DA
111. Kiss János PNL DA
112. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
113. Könczei Csaba UDMR DA
114. Lasca Mihai Ioan - NU
115. Lazăr Ion-Marian USR NU
116. Lazăr Teodor USR NU
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lupu Andrei-Răzvan - NU
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR NU
132. Miklós Zoltán UDMR DA
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Miruță Radu-Dinel USR NU
136. Mitrea Dumitrina AUR DA
137. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
138. Moisin Radu-Marin PNL DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR NU
142. Morar Olivia-Diana PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Murariu Oana USR NU
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nagy Vasile AUR DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Orban Ludovic - NU
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL DA
159. Paladi George-Adrian PSD DA
160. Panait Radu USR NU
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
168. Plăiașu Gabriel - NU
169. Polak Tudor PNL DA
170. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
171. Pop Darius AUR DA
172. Pop Rareș Tudor USR NU
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
175. Popica Eduard-Andrei PSD DA
176. Predescu Ana-Loredana PSD DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR NU
179. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
180. Rizea Cristina Camelia USR NU
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
182. Roșca Mircea PNL DA
183. Rujan Dumitru PNL DA
184. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Scripnic Lilian AUR DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Stancu Ionel Minoritati DA
191. Stancu Paul PSD DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
194. Stoica Diana USR NU
195. Stoica Elena PSD DA
196. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
198. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șandru Cosmin PNL DA
202. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
203. Șerban Gianina AUR DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șișcu George PNL DA
206. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
207. Șoldan Gheorghe PSD DA
208. Tanasă Dan AUR DA
209. Tănase Antonel - NU
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Tătaru Nelu PNL DA
212. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR NU
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu USR NU
218. Todosiu Beniamin USR DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Toma Vasilică PSD DA
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
223. Tudorache Daniel PSD DA
224. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
225. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Tuță George-Cristian PNL DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
230. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Volosatîi Boris AUR DA
233. Vulpescu Ioan PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Wiener Adrian USR NU
236. Zakarias Zoltán UDMR DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 19:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro