Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 12:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 12:01

Poziție pe
ordinea de zi:
27
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 113/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.61/1991 pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:235 79 46 41 24 13 15 17
- voturi pentru (DA):155 78 46 - - 13 15 3
- voturi împotrivă (NU):32 - - - 23 - - 9
- abțineri:47 1 - 41 1 - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Badiu Georgel AUR Abținere
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR Abținere
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR Abținere
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR NU
43. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
44. Chira Claudiu-Martin - NU
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubuc Ciprian - Abținere
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristian Brian USR Abținere
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Dancă Ionel - NU
59. Dămureanu Ringo AUR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drulă Cătălin USR Abținere
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
63. Dumitru Florian-Emil PNL DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Enachi Raisa AUR NU
66. Farago Petru UDMR DA
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Feodor Silviu Minoritati DA
69. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Daniel PSD DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Flucuș Dumitru AUR NU
75. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Gál Károly UDMR DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Giugea Nicolae - NU
84. Giurgiu Adrian USR Abținere
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
89. Grosaru Andi-Gabriel - DA
90. Gudu Michael PNL DA
91. Hajdu Gábor UDMR DA
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
93. Havârneanu Filip USR Abținere
94. Hărătău Elena PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
97. Huțu Alexandra PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR Abținere
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
106. Ionescu George - NU
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
108. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
109. Kelemen Attila UDMR DA
110. Kiss János PNL DA
111. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
112. Könczei Csaba UDMR DA
113. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
114. Lasca Mihai Ioan - DA
115. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
116. Lazăr Teodor USR Abținere
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lupu Andrei-Răzvan - -
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
132. Miklós Zoltán UDMR DA
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD Abținere
135. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
136. Mitrea Dumitrina AUR NU
137. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
138. Moisin Radu-Marin PNL DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
142. Morar Olivia-Diana PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Murariu Oana USR Abținere
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nagy Vasile AUR NU
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Orban Ludovic - NU
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Özmen Oana-Marciana PNL DA
158. Paladi George-Adrian PSD DA
159. Panait Radu USR Abținere
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pavelescu Nicolae PSD DA
162. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Piper-Savu Florin PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
167. Plăiașu Gabriel - NU
168. Polak Tudor PNL DA
169. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
170. Pop Darius AUR NU
171. Pop Rareș Tudor USR Abținere
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
174. Popica Eduard-Andrei PSD DA
175. Predescu Ana-Loredana PSD DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
178. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
179. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
181. Roșca Mircea PNL DA
182. Rujan Dumitru PNL DA
183. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
184. Salan Viorel PSD DA
185. Sandu Viorica PSD DA
186. Scripnic Lilian AUR NU
187. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Stancu Ionel Minoritati DA
190. Stancu Paul PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
193. Stoica Diana USR Abținere
194. Stoica Elena PSD DA
195. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
196. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
197. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Szabó Ödön UDMR DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
201. Șerban Gianina AUR NU
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șișcu George PNL DA
204. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
205. Șoldan Gheorghe PSD DA
206. Șoptică Costel PNL DA
207. Tanasă Dan AUR NU
208. Tănase Antonel - NU
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Tătaru Nelu PNL DA
211. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
212. Terente Eugen USR Abținere
213. Thellmann Christine PNL DA
214. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
215. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
216. Todosiu Beniamin USR Abținere
217. Toma Ilie PSD DA
218. Toma Vasilică PSD DA
219. Trăilă Cristina PNL DA
220. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
221. Tudorache Daniel PSD DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Tuță George-Cristian PNL DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Volosatîi Boris AUR NU
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Wiener Adrian USR Abținere
234. Zakarias Zoltán UDMR DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 19:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro