Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 12:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 12:05

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 185/2022 privind stabilirea cadrului organizatoric în scopul operaționalizării la nivel național a Sistemului de intrare/ieșire și a Sistemului european de informații și de autorizare privind călătoriile
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:234 80 45 41 24 13 14 17
- voturi pentru (DA):232 79 45 41 24 13 14 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Burciu Cristina PNL DA
34. Buzoianu Diana-Anda USR DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Cambera Oana-Alexandra USR DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Dancă Ionel - DA
57. Dămureanu Ringo AUR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
67. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
68. Florea Daniel PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Flucuș Dumitru AUR DA
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Gál Károly UDMR DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Anamaria - DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
82. Giugea Nicolae - DA
83. Giurgiu Adrian USR DA
84. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
85. Gliga Dumitrița PSD DA
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
87. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
88. Grosaru Andi-Gabriel - DA
89. Gudu Michael PNL DA
90. Hajdu Gábor UDMR DA
91. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
92. Havârneanu Filip USR DA
93. Hărătău Elena PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
96. Huțu Alexandra PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ichim Cristian-Paul USR DA
101. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
102. Ilie Victor USR DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR DA
105. Ionescu George - DA
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
108. Kelemen Attila UDMR DA
109. Kiss János PNL DA
110. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
111. Könczei Csaba UDMR DA
112. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
113. Lasca Mihai Ioan - Abținere
114. Lazăr Ion-Marian USR DA
115. Lazăr Teodor USR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
120. Lupu Andrei-Răzvan - DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
124. Mang Ioan PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
127. Mărculescu Dumitru PNL DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
130. Miftode Marius-Andrei USR DA
131. Miklós Zoltán UDMR DA
132. Mina Marian PSD DA
133. Mircea Florin PSD DA
134. Miruță Radu-Dinel USR DA
135. Mitrea Dumitrina AUR DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
137. Moisin Radu-Marin PNL DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Molnar Ervin PNL DA
140. Molnar Radu-Iulian USR DA
141. Morar Olivia-Diana PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nagy Vasile AUR DA
148. Nassar Rodica PSD DA
149. Năcuță Sorin PNL DA
150. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechita Aurel PSD -
153. Niță Nicu PSD DA
154. Orban Ludovic - DA
155. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Özmen Oana-Marciana PNL DA
158. Paladi George-Adrian PSD DA
159. Panait Radu USR DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pavelescu Nicolae PSD DA
162. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Piper-Savu Florin PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
167. Plăiașu Gabriel - DA
168. Polak Tudor PNL DA
169. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
170. Pop Darius AUR DA
171. Pop Rareș Tudor USR DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
174. Popica Eduard-Andrei PSD DA
175. Predescu Ana-Loredana PSD DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR DA
178. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
179. Rizea Cristina Camelia USR DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roșca Mircea PNL DA
182. Rujan Dumitru PNL DA
183. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
184. Salan Viorel PSD DA
185. Sandu Viorica PSD DA
186. Scripnic Lilian AUR DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Stancu Ionel Minoritati DA
190. Stancu Paul PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
193. Stoica Diana USR DA
194. Stoica Elena PSD DA
195. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
196. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
197. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Szabó Ödön UDMR DA
200. Șandru Cosmin PNL DA
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
202. Șerban Gianina AUR DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șișcu George PNL DA
205. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
206. Șoldan Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Tanasă Dan AUR DA
209. Tănase Antonel - DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Tătaru Nelu PNL DA
212. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR DA
215. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
216. Toda Daniel-Liviu USR DA
217. Todosiu Beniamin USR DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Tuță George-Cristian PNL DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Volosatîi Boris AUR DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zakarias Zoltán UDMR DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 1:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro