Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 12:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 12:06

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 575/2009 privind acordarea de despăgubiri persoanelor afectate de construcția infrastructurii de transport
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:234 80 46 41 23 13 13 18
- voturi pentru (DA):210 80 46 41 - 13 13 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:24 - - - 23 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR Abținere
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dancă Ionel - DA
58. Dămureanu Ringo AUR Abținere
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Enachi Raisa AUR Abținere
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
68. Florea Daniel PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Flucuș Dumitru AUR Abținere
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Gál Károly UDMR DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Anamaria - Abținere
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Giugea Nicolae - DA
82. Giurgiu Adrian USR DA
83. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
84. Gliga Dumitrița PSD DA
85. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
86. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
87. Grosaru Andi-Gabriel - DA
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hajdu Gábor UDMR DA
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Havârneanu Filip USR DA
92. Hărătău Elena PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
95. Huțu Alexandra PSD DA
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ichim Cristian-Paul USR DA
100. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
101. Ilie Victor USR DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ionescu George - DA
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
106. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
107. Kelemen Attila UDMR DA
108. Kiss János PNL DA
109. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
110. Könczei Csaba UDMR DA
111. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
112. Lasca Mihai Ioan - DA
113. Lazăr Ion-Marian USR DA
114. Lazăr Teodor USR DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
119. Lupu Andrei-Răzvan - DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manta Claudiu PSD DA
125. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
126. Mărculescu Dumitru PNL DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Miftode Marius-Andrei USR DA
130. Miklós Zoltán UDMR DA
131. Mina Marian PSD DA
132. Mircea Florin PSD DA
133. Miruță Radu-Dinel USR DA
134. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
135. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
136. Moisin Radu-Marin PNL DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Molnar Ervin PNL DA
139. Molnar Radu-Iulian USR DA
140. Morar Olivia-Diana PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
143. Munteanu Remus PSD DA
144. Murariu Oana USR DA
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nagy Vasile AUR Abținere
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năcuță Sorin PNL DA
149. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Orban Ludovic - DA
154. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Özmen Oana-Marciana PNL DA
157. Paladi George-Adrian PSD DA
158. Panait Radu USR DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pavelescu Nicolae PSD DA
161. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Piper-Savu Florin PSD DA
165. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
166. Plăiașu Gabriel - DA
167. Polak Tudor PNL DA
168. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
169. Pop Darius AUR Abținere
170. Pop Rareș Tudor USR DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
173. Popica Eduard-Andrei PSD DA
174. Predescu Ana-Loredana PSD DA
175. Presură Alexandra PSD DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
178. Rizea Cristina Camelia USR DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
180. Roșca Mircea PNL DA
181. Rujan Dumitru PNL DA
182. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
183. Salan Viorel PSD DA
184. Sandu Viorica PSD DA
185. Scripnic Lilian AUR Abținere
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Stancu Ionel Minoritati DA
189. Stancu Paul PSD DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
192. Stoica Diana USR DA
193. Stoica Elena PSD DA
194. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
195. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
196. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Szabó Ödön UDMR DA
199. Șandru Cosmin PNL DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
201. Șerban Gianina AUR Abținere
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șișcu George PNL DA
204. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
205. Șoldan Gheorghe PSD DA
206. Șoptică Costel PNL DA
207. Tanasă Dan AUR Abținere
208. Tănase Antonel - DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Tătaru Nelu PNL DA
211. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
212. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
213. Terente Eugen USR DA
214. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
215. Toda Daniel-Liviu USR DA
216. Todosiu Beniamin USR DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Toma Vasilică PSD DA
219. Trăilă Cristina PNL DA
220. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
221. Tudorache Daniel PSD DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tuță George-Cristian PNL DA
226. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Volosatîi Boris AUR Abținere
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zakarias Zoltán UDMR DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 12:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro