Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 13:01

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Amendament respins - 2
PL 339/2022 privind zonele metropolitane, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:210 69 42 46 14 14 11 14
- voturi pentru (DA):188 67 40 46 - 14 11 10
- voturi împotrivă (NU):3 1 2 - - - - -
- abțineri:19 1 - - 14 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Badiu Georgel AUR Abținere
14. Balan Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barbu Costel PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Buzoianu Diana-Anda USR DA
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Cambera Oana-Alexandra USR DA
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chira Claudiu-Martin - DA
40. Chirilă Virgil Alin PSD DA
41. Ciofu Cătălina PNL DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciornei Radu Tudor USR DA
44. Ciubuc Ciprian - DA
45. Coarnă Dumitru - Abținere
46. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
47. Cozma Adrian-Felician PNL DA
48. Cristian Brian USR DA
49. Crîstici Ognean Minoritati DA
50. Crușoveanu Marian PNL DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Damian Romulus-Marius PSD DA
54. Dehelean Silviu USR DA
55. Drancă Andrei-Iulian USR DA
56. Drulă Cătălin USR DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dumitru Florian-Emil PNL DA
59. Enachi Raisa AUR Abținere
60. Farago Petru UDMR DA
61. Fălcoi Nicu USR DA
62. Feodor Silviu Minoritati DA
63. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
64. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
65. Florea Daniel PSD DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Flucuș Dumitru AUR Abținere
68. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
69. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
70. Gál Károly UDMR DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gheba Daniel-Sorin USR DA
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
76. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
77. Giugea Nicolae - DA
78. Giurgiu Adrian USR DA
79. Gliga Dumitrița PSD DA
80. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
81. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
82. Gudu Michael PNL DA
83. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
84. Havârneanu Filip USR DA
85. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
86. Huțu Alexandra PSD DA
87. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ichim Cristian-Paul USR DA
90. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Ion Stelian-Cristian USR DA
93. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
94. Kelemen Attila UDMR DA
95. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
96. Könczei Csaba UDMR DA
97. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
98. Lasca Mihai Ioan - Abținere
99. Lazăr Ion-Marian USR DA
100. Lazăr Teodor USR DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
103. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
104. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
105. Lupu Andrei-Răzvan - DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
108. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
109. Mang Ioan PSD DA
110. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
111. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
112. Mărculescu Dumitru PNL DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Miftode Marius-Andrei USR DA
116. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Miklós Zoltán UDMR DA
119. Mina Marian PSD DA
120. Mircea Florin PSD DA
121. Miruță Radu-Dinel USR DA
122. Moisin Radu-Marin PNL DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Molnar Ervin PNL DA
125. Molnar Radu-Iulian USR DA
126. Morar Olivia-Diana PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Munteanu Remus PSD DA
129. Murariu Oana USR DA
130. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
131. Mușoiu Ștefan PSD DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
135. Neagu Denisa-Elena USR DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Orban Ludovic - DA
140. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
141. Özmen Oana-Marciana PNL DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati DA
143. Panait Radu USR DA
144. Pavelescu Nicolae PSD DA
145. Pecingină Gheorghe PNL DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Piper-Savu Florin PSD DA
148. Plăiașu Gabriel - DA
149. Polak Tudor PNL DA
150. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
151. Pop Rareș Tudor USR DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Dan-Cristian PSD DA
154. Popica Eduard-Andrei PSD DA
155. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
156. Prună Cristina-Mădălina USR DA
157. Prunean Alin-Costel USR DA
158. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
159. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
160. Rizea Cristina Camelia - DA
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
162. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
163. Salan Viorel PSD DA
164. Sandu Viorica PSD DA
165. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
166. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
167. Scripnic Lilian AUR Abținere
168. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Simion George-Nicolae AUR Abținere
171. Simonis Alfred - Robert PSD DA
172. Solomon Adrian PSD DA
173. Stancu Ionel Minoritati DA
174. Stancu Paul PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Vetuța PNL DA
177. Stoian Maria PNL DA
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
179. Stoica Elena PSD DA
180. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
181. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
182. Szabó Ödön UDMR DA
183. Șandru Cosmin PNL DA
184. Șerban Gianina AUR Abținere
185. Șișcu George PNL DA
186. Șoldan Gheorghe PSD DA
187. Tanasă Dan AUR Abținere
188. Tătaru Nelu PNL DA
189. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
190. Terente Eugen USR DA
191. Thellmann Christine PNL DA
192. Tobă Francisc - Abținere
193. Toda Daniel-Liviu USR DA
194. Todosiu Beniamin USR DA
195. Toma Ilie PSD DA
196. Toma Vasilică PSD NU
197. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
198. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
199. Turcan Raluca PNL DA
200. Tușa Adriana Diana PSD DA
201. Țachianu Marian PSD DA
202. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
203. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
204. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
205. Varga Glad-Aurel PNL DA
206. Vîlceanu Dan PNL DA
207. Volosatîi Boris AUR Abținere
208. Vulpescu Ioan PSD DA
209. Zakarias Zoltán UDMR DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 0:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro