Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 14:00 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 14:00

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 51/2022 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor privind o strategie europeană pentru universități COM(2022)16
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:275 94 68 46 18 17 13 19
- voturi pentru (DA):271 94 68 46 18 17 13 15
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru - DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin - DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru - NU
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel - DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Flucuș Dumitru AUR DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
98. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Anamaria - NU
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Giugea Nicolae - DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gliga Dumitrița PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel - DA
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
115. Havârneanu Filip USR DA
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Horga Maria-Gabriela PNL DA
119. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
120. Huțu Alexandra PSD DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR DA
124. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
125. Ilie Victor USR DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL DA
134. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
135. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
136. Könczei Csaba UDMR DA
137. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
138. Lasca Mihai Ioan - NU
139. Lazăr Ion-Marian USR DA
140. Lazăr Teodor USR DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
143. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
144. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan - DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
152. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
153. Mărculescu Dumitru PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Miftode Marius-Andrei USR DA
157. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Miklós Zoltán UDMR DA
160. Mina Marian PSD DA
161. Mircea Florin PSD DA
162. Miruță Radu-Dinel USR DA
163. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
164. Moisin Radu-Marin PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Molnar Ervin PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian USR DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
169. Munteanu Remus PSD DA
170. Murariu Oana USR DA
171. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
172. Mușoiu Ștefan PSD DA
173. Nacov Gheorghe Minoritati DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
177. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena USR DA
179. Neață Eugen PSD DA
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Orban Ludovic - DA
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Özmen Oana-Marciana PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pavelescu Nicolae PSD DA
188. Pecingină Gheorghe PNL DA
189. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Plăiașu Gabriel - DA
194. Polak Tudor PNL DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
196. Pop Rareș Tudor USR DA
197. Popa Alexandru PNL DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Dan-Cristian PSD DA
200. Popescu Pavel PNL DA
201. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
202. Popica Eduard-Andrei PSD DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Prunean Alin-Costel USR DA
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia - DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Rujan Dumitru PNL DA
214. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
215. Salan Viorel PSD DA
216. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simion George-Nicolae AUR DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stancu Paul PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Vetuța PNL DA
227. Stângă George-Cătălin PNL DA
228. Stoian Maria PNL DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
231. Stoica Elena PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șandru Cosmin PNL DA
237. Șerban Gianina AUR DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
241. Șoldan Gheorghe PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tanasă Dan AUR DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tătaru Nelu PNL DA
246. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
247. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
248. Terente Eugen USR DA
249. Thellmann Christine PNL DA
250. Tobă Francisc - -
251. Toda Daniel-Liviu USR DA
252. Todosiu Beniamin USR DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Toma Vasilică PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Volosatîi Boris AUR DA
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zakarias Zoltán UDMR DA
274. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 20:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro