Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 14:56 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 14:56

Subiect vot: Vot final - PL-x 339/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 339/2022 privind zonele metropolitane, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:275 93 73 42 18 17 13 19
- voturi pentru (DA):216 93 72 - 17 17 13 4
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - - - - 2
- abțineri:56 - - 42 1 - - 13
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR Abținere
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR Abținere
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
57. Chira Claudiu-Martin - Abținere
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru - Abținere
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR Abținere
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Dehelean Silviu USR Abținere
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
77. Drulă Cătălin USR Abținere
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Flucuș Dumitru AUR DA
93. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
94. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
95. Gál Károly UDMR DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Anamaria - Abținere
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
104. Giugea Nicolae - Abținere
105. Giurgiu Adrian USR Abținere
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel - DA
110. Gudu Michael PNL DA
111. Hajdu Gábor UDMR DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
113. Havârneanu Filip USR Abținere
114. Hărătău Elena PNL DA
115. Horga Maria-Gabriela PNL DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
122. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
123. Ilie Victor USR Abținere
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
127. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
128. Kelemen Attila UDMR DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
135. Lasca Mihai Ioan - Abținere
136. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
137. Lazăr Teodor USR Abținere
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
140. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
141. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
142. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
146. Mang Ioan PSD DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
160. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
161. Moisin Radu-Marin PNL DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
163. Molnar Ervin PNL DA
164. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
165. Morar Olivia-Diana PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
167. Munteanu Remus PSD DA
168. Murariu Oana USR Abținere
169. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
170. Mușoiu Ștefan PSD DA
171. Nacov Gheorghe Minoritati DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Năcuță Sorin PNL DA
174. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
175. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
176. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
177. Neață Eugen PSD DA
178. Nechita Aurel PSD DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Orban Ludovic - NU
181. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
182. Oteșanu Daniela PSD DA
183. Özmen Oana-Marciana PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Panait Radu USR Abținere
186. Pavelescu Nicolae PSD DA
187. Pecingină Gheorghe PNL DA
188. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Piper-Savu Florin PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
192. Plăiașu Gabriel - Abținere
193. Polak Tudor PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
195. Pop Rareș Tudor USR Abținere
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Popica Eduard-Andrei PSD DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
205. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
206. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
207. Rizea Cristina Camelia - Abținere
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roșca Mircea PNL DA
211. Rujan Dumitru PNL DA
212. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
213. Salan Viorel PSD DA
214. Sandu Viorica PSD DA
215. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
216. Scripnic Lilian AUR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simion George-Nicolae AUR DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stancu Ionel Minoritati DA
223. Stancu Paul PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Vetuța PNL DA
226. Stângă George-Cătălin PNL DA
227. Stoian Maria PNL DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
230. Stoica Elena PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Gianina AUR DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL DA
239. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
240. Șoldan Gheorghe PSD DA
241. Șoptică Costel PNL DA
242. Șovăială Constantin - Abținere
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
249. Terente Eugen USR Abținere
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Tobă Francisc - Abținere
252. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
253. Todosiu Beniamin USR Abținere
254. Toma Ilie PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Volosatîi Boris AUR DA
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zakarias Zoltán UDMR DA
274. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 11:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro