Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 15:04 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 15:04

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - MS 5/2022 - Vot final adoptare
MS 5/2022 - Moțiunea simplă ""Ministru. Dezastru. Educație fără viitor""
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 85 74 41 - 17 13 18
- voturi pentru (DA):60 - 2 41 - 1 - 16
- voturi împotrivă (NU):186 85 72 - - 16 13 -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Amet Varol Minoritati NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PNL NU
17. Banias Mircea Marius PNL NU
18. Barbu Costel PNL NU
19. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Benedek Zacharie UDMR NU
28. Benga Tudor - Vlad USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL NU
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL NU
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD NU
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Oana-Gianina PSD NU
41. Burciu Cristina PNL NU
42. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Calotă Florică Ică PNL NU
46. Cambera Oana-Alexandra USR DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
49. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
50. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD NU
54. Ciofu Cătălina PNL NU
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Constantin Daniel PNL NU
60. Cozma Adrian-Felician PNL NU
61. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati NU
64. Crușoveanu Marian PNL NU
65. Csép Éva-Andrea UDMR NU
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Damian Romulus-Marius PSD NU
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD NU
70. Drancă Andrei-Iulian USR DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
73. Dumitru Florian-Emil PNL NU
74. Dunava Costel Neculai PSD NU
75. Farago Petru UDMR NU
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
78. Fechet Mircea PNL NU
79. Feodor Silviu Minoritati NU
80. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
81. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
82. Florea Daniel PSD NU
83. Florea Oana-Consuela PSD NU
84. Floroiu Ionel PSD NU
85. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
86. Gál Károly UDMR NU
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
90. Georgescu Nicolae PSD NU
91. Gheba Daniel-Sorin USR DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Gheorghiu Bogdan PNL NU
94. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
95. Giugea Nicolae - Abținere
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
98. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
99. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
100. Gudu Michael PNL NU
101. Hajdu Gábor UDMR NU
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
103. Havârneanu Filip USR DA
104. Hărătău Elena PNL NU
105. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
106. Horga Maria-Gabriela PNL NU
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
108. Huțu Alexandra PSD NU
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
110. Iancu Marius-Ionel PSD NU
111. Ibram Iusein Minoritati NU
112. Ichim Cristian-Paul USR DA
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
114. Ilie Victor USR DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
116. Intotero Natalia-Elena PSD NU
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
119. Kelemen Attila UDMR NU
120. Kelemen Hunor UDMR NU
121. Kiss János PNL NU
122. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
123. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
124. Könczei Csaba UDMR NU
125. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
126. Lasca Mihai Ioan - DA
127. Lazăr Ion-Marian USR DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
131. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
132. Lupu Andrei-Răzvan - DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD NU
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
135. Mang Ioan PSD NU
136. Manta Claudiu PSD NU
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
138. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
139. Mărculescu Dumitru PNL NU
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
142. Miftode Marius-Andrei USR DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
144. Miklós Zoltán UDMR NU
145. Mina Marian PSD NU
146. Mircea Florin PSD NU
147. Miruță Radu-Dinel USR DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
149. Moisin Radu-Marin PNL NU
150. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
151. Molnar Ervin PNL NU
152. Molnar Radu-Iulian USR DA
153. Morar Olivia-Diana PNL NU
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Munteanu Remus PSD NU
156. Murariu Oana USR DA
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
158. Mușoiu Ștefan PSD NU
159. Nacov Gheorghe Minoritati NU
160. Nassar Rodica PSD NU
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
164. Neagu Denisa-Elena USR DA
165. Neață Eugen PSD NU
166. Niță Nicu PSD NU
167. Orban Ludovic - DA
168. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
169. Oteșanu Daniela PSD NU
170. Özmen Oana-Marciana PNL NU
171. Pambuccian Varujan Minoritati NU
172. Panait Radu USR DA
173. Pavelescu Nicolae PSD NU
174. Pecingină Gheorghe PNL NU
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
177. Piper-Savu Florin PSD NU
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
179. Plăiașu Gabriel - DA
180. Polak Tudor PNL NU
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
182. Pop Rareș Tudor USR DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
184. Popescu Dan-Cristian PSD NU
185. Popescu Pavel PNL NU
186. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
187. Popica Eduard-Andrei PSD NU
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
189. Presură Alexandra PSD NU
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL NU
195. Roșca Mircea PNL NU
196. Rujan Dumitru PNL NU
197. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
198. Salan Viorel PSD NU
199. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
200. Seres Dénes UDMR NU
201. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
202. Simonis Alfred - Robert PSD NU
203. Solomon Adrian PSD NU
204. Stancu Ionel Minoritati NU
205. Stativă Irinel Ioan PSD NU
206. Stănescu Vetuța PNL NU
207. Stângă George-Cătălin PNL NU
208. Stoian Maria PNL DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
210. Stoica Elena PSD NU
211. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
212. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
213. Szabó Ödön UDMR NU
214. Șandru Cosmin PNL NU
215. Șimon Gheorghe PSD NU
216. Șișcu George PNL NU
217. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
218. Șoldan Gheorghe PSD NU
219. Șovăială Constantin - DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
221. Tătaru Nelu PNL NU
222. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
223. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
224. Terente Eugen USR DA
225. Thellmann Christine PNL NU
226. Tobă Francisc - DA
227. Toda Daniel-Liviu USR DA
228. Todosiu Beniamin USR DA
229. Toma Ilie PSD NU
230. Toma Vasilică PSD NU
231. Trăilă Cristina PNL NU
232. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
233. Tudorache Daniel PSD NU
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
235. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
236. Turcan Raluca PNL NU
237. Țachianu Marian PSD NU
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
239. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Varga Glad-Aurel PNL NU
242. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
243. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
244. Vîlceanu Dan PNL NU
245. Vulpescu Ioan PSD NU
246. Weber Mihai PSD NU
247. Zakarias Zoltán UDMR NU
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 19:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro