Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 15:58 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 15:58

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Amendament respins - 2
PL 22/2022 pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr. 18/1991 și a altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:167 65 38 34 - 10 9 11
- voturi pentru (DA):48 - - 34 - 2 1 11
- voturi împotrivă (NU):114 62 38 - - 8 6 -
- abțineri:5 3 - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albotă Emil-Florin PSD NU
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Badea Mihai-Alexandru USR DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PNL NU
13. Banias Mircea Marius PNL NU
14. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
15. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălășoiu Aurel PSD NU
18. Băltărețu Viorel USR DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bîrcă Constantin PSD NU
23. Blaga Daniel-Codruț USR DA
24. Bota Călin-Ioan PNL NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Bulai Oana-Gianina PSD NU
29. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
30. Calista Mara-Daniela PNL NU
31. Calotă Florică Ică PNL NU
32. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
33. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
34. Chichirău Cosette-Paula USR DA
35. Chira Claudiu-Martin - DA
36. Chirilă Virgil Alin PSD NU
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
38. Ciornei Radu Tudor USR DA
39. Cîtea Vasile PSD Abținere
40. Coarnă Dumitru - DA
41. Cristian Brian USR DA
42. Crîstici Ognean Minoritati NU
43. Crușoveanu Marian PNL NU
44. Csép Éva-Andrea UDMR NU
45. Damian Romulus-Marius PSD NU
46. Drancă Andrei-Iulian USR DA
47. Drulă Cătălin USR DA
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
49. Dunava Costel Neculai PSD NU
50. Fădor Angelica PNL NU
51. Fechet Mircea PNL NU
52. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
53. Florea Oana-Consuela PSD NU
54. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
55. Gál Károly UDMR NU
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
57. Gavrilă Anamaria - DA
58. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
59. Georgescu Nicolae PSD NU
60. Gheba Daniel-Sorin USR DA
61. Gheorghiu Bogdan PNL NU
62. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
63. Giurgiu Adrian USR DA
64. Gliga Dumitrița PSD NU
65. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
66. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
67. Grosaru Andi-Gabriel - DA
68. Gudu Michael PNL NU
69. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
70. Havârneanu Filip USR DA
71. Hărătău Elena PNL NU
72. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
73. Horga Maria-Gabriela PNL NU
74. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
75. Iancu Marius-Ionel PSD NU
76. Ichim Cristian-Paul USR DA
77. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
78. Ilie Victor USR DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
80. Intotero Natalia-Elena PSD NU
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
83. Kelemen Attila UDMR NU
84. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
85. Könczei Csaba UDMR NU
86. Lasca Mihai Ioan - DA
87. Lazăr Ion-Marian USR DA
88. Lazăr Teodor USR DA
89. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
90. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
91. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
92. Macovei Silviu Nicu PSD NU
93. Mang Ioan PSD NU
94. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
95. Mărculescu Dumitru PNL NU
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
97. Miftode Marius-Andrei USR DA
98. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
100. Miklós Zoltán UDMR NU
101. Mina Marian PSD NU
102. Mircea Florin PSD NU
103. Miruță Radu-Dinel USR DA
104. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
105. Moisin Radu-Marin PNL NU
106. Molnar Ervin PNL NU
107. Molnar Radu-Iulian USR DA
108. Nacov Gheorghe Minoritati NU
109. Nassar Rodica PSD NU
110. Năcuță Sorin PNL NU
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
112. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
113. Neagu Denisa-Elena USR DA
114. Neață Eugen PSD NU
115. Nechita Aurel PSD NU
116. Niță Nicu PSD NU
117. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
118. Özmen Oana-Marciana PNL NU
119. Pambuccian Varujan Minoritati NU
120. Pavelescu Nicolae PSD NU
121. Piper-Savu Florin PSD NU
122. Polak Tudor PNL NU
123. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Dan-Cristian PSD NU
126. Prună Cristina-Mădălina USR DA
127. Prunean Alin-Costel - DA
128. Rizea Cristina Camelia - DA
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
130. Roșca Mircea PNL NU
131. Rujan Dumitru PNL NU
132. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
133. Stancu Ionel Minoritati Abținere
134. Stancu Paul PSD NU
135. Stângă George-Cătălin PNL NU
136. Stoian Maria PNL NU
137. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
138. Stoica Diana USR DA
139. Stoica Elena PSD NU
140. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
141. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
142. Szabó Ödön UDMR NU
143. Șimon Gheorghe PSD NU
144. Șișcu George PNL NU
145. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
146. Șoldan Gheorghe PSD NU
147. Șoptică Costel PNL NU
148. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
150. Tătaru Nelu PNL NU
151. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
152. Terente Eugen USR DA
153. Tobă Francisc - DA
154. Todosiu Beniamin USR DA
155. Toma Ilie PSD NU
156. Toma Vasilică PSD NU
157. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
158. Turcan Raluca PNL NU
159. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
160. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
161. Varga Glad-Aurel PNL NU
162. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
163. Vulpescu Ioan PSD NU
164. Weber Mihai PSD Abținere
165. Zakarias Zoltán UDMR NU
166. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 0:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro